Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

Сортування відходів в НаУКМА
Сортування відходів в НаУКМА

Екоклуб “Зелена Хвиля” запрошує творчих людей спробувати себе у створенні екологічного плакату, який би мотивував студентів НаУКМА розділяти відходи на ті, що можна переробити, та ті, що не переробляються. Оскільки у НаУКМА з 2014 року вже працює система роздільного збору й утилізації відходів, метою конкурсу є привернути увагу до цієї системи й допомогти студентам знайти відповідні контейнери на території університету.

ВИМОГИ КОНКУРСУ:

1.Зареєструватися за цим посиланням, висловивши своє бажання взяти участь у конкурсі, до 10 жовтня  (щоб ми могли краще підготуватися)

2. До 15 жовтня 2014 створити один чи серію плакатів розміру А3 у форматі PDF, який би найбільше мотивував студентів НаУКМА до роздільного збору відходів, і їх надіслати на tetiana.konchenko[на]ecoclub.kiev.ua

3. До зображення має бути включено лого Екоклубу (завантажити тут) й сайт (ecoclubua.com), а також зазначено автора. Можна використовувати будь-який редактор, але потрібна достатня роздільна здатність для друку у форматі А3.

Журі з екологів та журналістів визначить 10 кращих робіт, що будуть надруковані й розміщені в університеті, а автори отримають довічне визнання й футболки та сувеніри від WWF.

Про роздільний збір відходів

Національним університетом «Києво-Могилянська академія» з ініціативи студентської екологічної організації ЕкоКлуб «Зелена Хвиля» у партнерстві із Державним підприємством «Укрекоресурси» було запроваджено роздільний збір відходів з 2014 року.
Ініціатива з роздільного збору відходів Екоклубом виникла ще у 2006 році, але повністю реалізувати її вдалося у 2013 році з спеціальних баків на плацах Академії для сухої фракції відходів. У квітні 2014 «Укрекоресурси» забезпечили Університет спеціальними баками (виробленими в Італії) для сортованих відходів для встановлення в навчальних корпусах.
Чорні баки з блакитними кришками виготовлені з переробленого пластику, а на їх кришках розміщено інформацію щодо відходів, для яких вони призначені. В них варто викидати сухі пластик, скло, папір та метал, а рештки їжі/напоїв та небезпечні відходи викидати забороняється.  Надалі ці відходи поступають на сортувальну лінію, де остаточно розділяються на фракції і передаються на переробку.
Баки для сухого сміття вже встановлено у всіх корпусах Академії: в коридорах та у вбиральнях. Персонал проінструктовано щодо винесення цього типу відходів у спеціально призначені контейнери-сітки.

При розробці плакатів можна/варто зробити акцент:
1. Відходи зі спеціальних баків зрештою потрапляють на переробку попри те, що деякі прибиральниці іноді можуть скидати в один пакет відходи з обох баків. Це робочі моменти, спричинені:
– недостатньою якістю відсортованих відходів у спеціальних баках (кидають харчові рештки, особливо рештки напоїв у стаканчиках!)
– сміття виноситься кілька разів на день, тому іноді прибиральниці легше все збирати в 1 пакет, але зрештою потрібна фракція відбирається у потрібний бак.
– недостатня кількість розхідних матеріалів (пакетів) у прибиральниць.

2. Ми збираємо відпрацьовані батарейки та акумулятори разом із ГО “ВЕЛ”  в 2 місцях НаУКМА:
– спеціальний зелений контейнер на ІІ плацу біля входу в їдальню
– І плац, 3 корпус, 307 – кабінет ЕкоКлубу «Зелена Хвиля»

І взагалі, чи ви знаєте, що…
Щорічно мільйони побутового сміття складуються на 6 тисячах українських звалищ і полігонів. Частина із них давно перевантажені або не відповідають нормам екологічної безпеки.
Хоча:

  •   5 пластикових пляшок достатньо для виробництва волокна для великої спортивної майки,
  •   20 пляшок достатньо для виробництва утеплювача зимової куртки,
  •   25 пляшок достатньо для виробництва волокна для светра,
  •   60 пляшок достатньо для виробництва 1 м2 килимового покриття.
  •   З 1 т макулатури можна виробити близько 25 тис. шкільних зошитів
  •   60 кг паперових відходів можна виготовити стільки ж товарів, скільки з одного дерева.
  •   Використання 1 т. макулатури дозволяє заощадити 1000 кВт/год. електроенергії і 200 кубічних метрів води.

Можна ще почитати про приклади та проблеми цієї тематики загалом:

Також можуть згодитися лінки на корисні програми для друку постерів на А4:
1) PosteRasor  (програму можна скачати в розділі Download).
2) Rasterbator (ця програма працює он-лайн).

 

Хочете допомогти? Роздрукуйте це оголошення про конкурс плакатів і повісьте десь в НаУКМА.

Хочете допомогти серйозно? Станье партнером конкурсу і додайте до призового фонду!

Є питання? Тетяна, координатор проєкту з роздільного збору в НаУКМА, 093-992-3113

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *