Екоклуб “Зелена Хвиля” спільно з мережею Глобального договору з 2006 року розвивають тему Зеленого офісу та відповідального ставлення до ресурсів на робочому місці. Поряд з дуже успішними практиками реалізації таких програм, і досі є певні питання, пов’язані з окремими аспектами Зеленого офісу або відсутність інфраструктури для реалізації їх і т.д.
Також, як демонструє досвід, запровадження Зеленого офісу, зазвичай, ініціюється PR/КСВ/відділами комунікацій, і неодноразово чуємо від компаній, як складно буває переконати персонал, який займається адміністративними питаннями в організації, на практиці сприяти реалізації Зеленого офісу.
Для того, аби сприяти подальшому успішному застосуванню практик Зеленого офісу серед організацій-членів ГД (і не тільки), мережа Глобального договору за підтримки компанії «Ернст енд Янг» та Українського екологічного клубу “Зелена Хвиля” восени цього року проведе практичний (дуже!) воркшоп (від. Англ. Workshop) орієнтований як на професійну спільноту, яка надихає запровадження ЗО, так і на адміністративний персонал. Під час даної події ми хотіли б відповісти на максимальну кількість питань, які вас цікавлять та запропонувати якомога більше практичних рішень Зеленого офісу.
Для того, щоб висвітлити максимум корисної для вас (!) інформації, запрошуємо вас взяти участь у невеличкому опитуванні стосовно певних аспектів Зеленого офісу (тем) та їх важливості для вашої організації зокрема. Це нам допоможе сформувати надзвичайно цікаву, корисну та практичну програму зустрічі. Анкета є дуже простою і короткою і не займе у вас більше 5 хвилин, доступна за даним посиланням.
Чекаємо на ваші відповіді та пропозиції щодо тематики/питань тренінгу до 6-го жовтня включно і повідомимо детально про воркшоп уже ближче до дати проведення. Слідкуйте за новинами на порталі Екоклубу «Зелена Хвиля».
Знайомтеся також із кращими практиками запровадження зеленого офісу в українських компаніях.
Очень большу роль играет в офисе качество напольных покрытий. Среди этих покрытий пследенее время все более актуальным станвится вопросс эколгии. Это связатно с тем, что офисные работники много своего времен проводят в офисе, и постоянно контактируют с материалами, которыми укомплектовны офисы. Постоянный контакт с некачественными материалами в плане экологическом, так или иначе негативно отражается на самочувствии, здоровье и даже на настроении, соответственно работоспособности сотрудников. Исходя из этого возникает потребность в качественных и экологически безопасных материалах. Среди них ковровые покрытия, виниловые напольные покрытия, текстиль.
Кроме ковровых покрытий и других материалов, с помощью которых оснащаются офисы, на коэфициент показателя экологичности офиса влияет также то, какие средства гигиены используются рядовыми сотрудниками фирмы. Этот коэфициент зависит от того, насколько качественные и экологически безопасные средства используются. Этот показатель берется за основу потому, что главная не сама экологичность офиса, а как эта экологичность влияет на человека. А – это комплексное влияние качества ковровых покрытий, технического оснащения, бытовой хиими и средств гигиены. Напрямую более всего активное воздействие оказывает на человека средство гигиены, например жидкое мыло. Предлагаем обсудить и проанализировать, как все эти факторы совместно и поотдельности каждый влияют на показатель экологичности офиса.
В принципі, концепція зеленого офісу передбачає саме зменшення негативного впливу на навколишнє середовище. Тобто що робити, щоб ми менше шкодили природі. А якість підлоги чи рідкого мила слід розглядати саме з точки зору природи, а не людини. Про людину і так піклується медицина, гігієна і т.п. :)
Це типова помилка. Наприклад, коли кажуть, що лушпиння від насіння псує екологію лісу – це не правда. Воно псує естетику. А це різні речі.