Categories: Проєкти ЗХ

«Біорізноманітна Україна» на 1-му плацу НаУКМА

Така довгоочікувана весна нарешті розпочалася! І найперше – у нас в Академії! З першими теплими промінчиками на ділянці проєкту «Біорізноманітна Україна», на 1-му плацу, розквітли первоцвіти, і щиро запрошують вас помилуватися їх нетривалим, але таким яскравим цвітінням! Вже доквітає перший вісник весни – тендітний підсніжник білосніжний, розквітли сонячно-жовті букетики кримського шафрану вузьколистого, аметистові – карпатського шафрана Гейфеля, радують око небесно-блакитні зірочки двох видів пролісок – сибірської та дволистої. От-от розкриються

блискучі жовті квіточки пшінки весняної, розквітне лимонний первоцвіт звичайний, а їм на зміну прийде різнобарвний ряст, кілька видів анемон, барвінок, кримські карликові півники, горошинки гадючої цибульки, та багато-багато інших видів з флори України – окраси наших лісів, степів і лук.

Проєкт «Біорізноманітна Україна», присвячений створенню ділянки природної флори на території 1-го університетського містечка Києво-Могилянської академії, стартував на початку 2010 року як проєкт студентської організації «Екоклуб Зелена Хвиля» і виконується силами студентів і викладачів кафедри екології за фінансової підтримки фонду «Відродження» НаУКМА. Мета проєкту: підвищення обізнаності громади НаУКМА щодо рідної флори та необхідності її збереження шляхом створення естетичного та науково-пізнавального середовища. Для висадження на ділянках використовуються декоративні види рослин виключно з числа природних видів, притаманних флорі України. Ідея проєкту близька до концепції ботанічного саду, що має не тільки естетичне, а і наукове, виховне та природоохоронне значення. На сьогодні колекція нараховує більше 120 видів рослин, як типових для різних природних зон, так і рідкісних.

Шукайте квіти на клумбах 1-го містечка (поблизу пам’ятного знака Сагайдачному), і нехай їх барви допоможуть вам позбутися зимової втоми, піднімуть настрій і додадуть радості та наснаги для усіляких звершень!

З найкращими побажаннями,
Ольга Кузьманенко
куратор студентського проєкту «Біорізноманітна Україна»
старший викладач кафедри екології ФПрН НаУКМА

 

 

Наталія Гозак

Експерт Всесвітнього Фонду Природи (WWF)

Recent Posts

Україна – доступна в i-Tree Canopy

Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…

02.11.2024

Молодь освоює i-Tree Eco!

11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…

16.10.2024

Ширимо знання про i-Tree Eco!

Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…

16.10.2024

Ділимося результатами короткого опитування щодо важливості міських зелених зон для українців в умовах війни.

Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…

02.08.2024

Роль зелених насаджень в післявоєнному відновленні громад України: опитування

    Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…

16.04.2024

Другий Всесвітній Лісовий форум: ділимося досягненнями зі світом!

У жовтні 2023 року у Вашингтоні відбувся Другий Всесвітній Лісовий форум. Понад 1200 учасників форуму…

27.03.2024