Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

Шафран ГейфеляТака довгоочікувана весна нарешті розпочалася! І найперше – у нас в Академії! З першими теплими промінчиками на ділянці проєкту «Біорізноманітна Україна», на 1-му плацу, розквітли первоцвіти, і щиро запрошують вас помилуватися їх нетривалим, але таким яскравим цвітінням! Вже доквітає перший вісник весни – тендітний підсніжник білосніжний, розквітли сонячно-жовті букетики кримського шафрану вузьколистого, аметистові – карпатського шафрана Гейфеля, радують око небесно-блакитні зірочки двох видів пролісок – сибірської та дволистої. От-от розкриються

блискучі жовті квіточки пшінки весняної, розквітне лимонний первоцвіт звичайний, а їм на зміну прийде різнобарвний ряст, кілька видів анемон, барвінок, кримські карликові півники, горошинки гадючої цибульки, та багато-багато інших видів з флори України – окраси наших лісів, степів і лук.

Проєкт «Біорізноманітна Україна», присвячений створенню ділянки природної флори на території 1-го університетського містечка Києво-Могилянської академії, стартував на початку 2010 року як проєкт студентської організації «Екоклуб Зелена Хвиля» і виконується силами студентів і викладачів кафедри екології за фінансової підтримки фонду «Відродження» НаУКМА. Мета проєкту: підвищення обізнаності громади НаУКМА щодо рідної флори та необхідності її збереження шляхом створення естетичного та науково-пізнавального середовища. Для висадження на ділянках використовуються декоративні види рослин виключно з числа природних видів, притаманних флорі України. Ідея проєкту близька до концепції ботанічного саду, що має не тільки естетичне, а і наукове, виховне та природоохоронне значення. На сьогодні колекція нараховує більше 120 видів рослин, як типових для різних природних зон, так і рідкісних.

Шукайте квіти на клумбах 1-го містечка (поблизу пам’ятного знака Сагайдачному), і нехай їх барви допоможуть вам позбутися зимової втоми, піднімуть настрій і додадуть радості та наснаги для усіляких звершень!

З найкращими побажаннями,
Ольга Кузьманенко
куратор студентського проєкту «Біорізноманітна Україна»
старший викладач кафедри екології ФПрН НаУКМА

 

 

One Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *