Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

Загальна маса пластику у світовому океані складає приблизно 268 тисяч тонн. Найбільш забрудненою є північна частина Тихого океану, а найчистішими стали південна частина Атлантичного океану та Середземне море. Провівши 24 експедиції, такі результати досліджень отримали новозеландські науковці. Також вони створили інтерактивну мапу світу, яка ілюструє кількість пластикових відходів у різних регіонах. 

Уперше «Велику тихоокеанську сміттєву пляму» (The Great Pacific Garbage Patch) було виявлено в 1997 році. Сміттєва пляма — це ділянка океану, на якій сконцентровано щільні масиви пластику та інших відходів, утворена Північно-Тихоокеанською системою течій.

Забруднення Тихого океану. Фото NOAA

Тихоокеанська сміттєва пляма — найбільша, але не єдина. Такі ж сміттєві водоверті є в Атлантичному та Індійському океанах.

Відходи накопичуються, а пластик поступово подрібнюється на малі частинки. Тобто «сміттєва пляма» – це не завжди гора відходів, інколи це велика кількість мікрочастин пластику. Їх навіть не можна побачити неозброєним оком.

Мікроскопічні волокна, на які розпадається пластик, потрапляють у харчовий ланцюжок морських мешканців, завдаючи все більшої шкоди світовому океану.

У воду більшість сміття потрапляє із суходолу. Наприклад, сміття із узбережжя Північної Америки пропливе водами океану приблизно шість років, щоби дістатися до Великої тихоокеанської сміттєвої плями. Подорож сміття з Японії займає близько року. Менше сміття залишається в океані від морських нафтових вишок і великих вантажних кораблів, які скидають сміття безпосередньо у воду або гублять товар, який доставляють. До речі, згідно з Цілями сталого розвитку до 2025 року світ має суттєво скоротити усі типи забруднення морських екосистем, зокрема, забруднення внаслідок діяльності на суші.

Для того, аби вкотре звернути увагу на проблему забруднення океану, співробітники британського рекламного агентства AMV BBDO Майкл Г’юз та Далатандо Алмейда спільно з гумористичним виданням LADbible організували рух за визнання величезної купи сміття в Тихому океані повноцінною державою. Вони написали петицію про визнання Великої тихоокеанської сміттєвої плями 196-ою державою — Сміттєвими островами. Петиція зараз відкрита до підпису, а направити її збираються в ООН. Активісти серйозно займаються створенням держави, тому вже розроблені прапор, валюта «мотлох», поштові марки та дизайн паспорта.

Активісти закликають підтримати петицію та ставати громадянами новоствореної держави.

Проєкт уже підтримали 4-кратний Олімпійський чемпіон із бігу на довгі дистанції Мо Фара, актриса Джуді Денч та віце-президент США Альберт Гор. Петицію підписали 130 тисяч осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *