27 травня відбувся брифінг заступника Міністра з питань житлово-комунального господарства Сергія Зіміна. На брифінгу заступник Міністра з питань житлово-комунального господарства Сергій Зімін поінформував про стан справ щодо якості питної води в регіонах України та заходи, які вживатиме Мінжитлокомунгосп для поліпшення ситуації із забезпеченням населення питною водою.
Сергій Георгійович Зімін повідомив про непросту ситуацію, що склалась з водопостачанням та якістю питної води в Україні:
– У 100 населених пунктах питна вода постачається за графіком, а у 260 пунктах – питна вода за окремими показниками не відповідає вимогам чинного стандарту і подається за тимчасовими дозволами. 1200 населених пунктів споживають привозну воду. До 40 відсотків питної води в Україні втрачається через зношеність мереж водопостачання, це значно більше ніж у середньому по Європі. Зокрема, у місті Севастополі такі втрати становлять до 78 відсотків – наголосив заступник Міністра.
Найбільш напружений стан щодо якості питної води спостерігається у містах АР Крим, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Полтавської, Чернігівської та Хмельницької областей.
Сергій Георгійович повідомив, що цього року поліпшити ситуацію допоможуть кошти держбюджету. На реформування житлово-комунального господарства виділено 1,1 млрд грн, у тому числі вперше за багато років фінансуватиметься Загальнодержавна програма “Питна вода”.
Сергій Зімін: цього року держава береться за суттєве поліпшення якості питної води За словами заступника Міністра, для покращення якості питної води передбачається реконструювати водопровідно-насосні станції і встановлювати колективні системи доочищення води. Сергій Георгійович повідомив, що у 2010 році у буде розпочато встановлення систем доочистки питної води, і в першу чергу в тих населених пунктах, де вода не відповідає стандартам якості.
– Почнемо зі встановлення таких систем в лікарнях, школах, дитячих садках. Вони будуть встановлюватись і мати дві мережі: одна мережа йтиме на харчовий блок, а друга – у вигляді фонтанчиків, щоб діти могли набирати воду і вживати її, – зауважив Сергій Зімін. Він також зазначив, що на цей рік на встановлення очисних установок з бюджету виділено близько 50 млн. грн., будуть розглядатися й інвестиційні проєкти щодо встановлення систем доочистки води у багатонаселених мікрорайонах міст.
В Україні якість питної води контролюється за 28 показниками, повідомив на завершення брифінгу Сергій Зімін, тоді як у Євросоюзі за 63-ма. Він зазначив, що Міністерством охорони здоров’я розроблена нова редакція Державних санітарних норм і правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Проєкт на реєстрації в Мінюсті.
– За новими санітарними нормами ми будемо наближатися до стандартів, які прийняті у Європі, – зауважив заступник Міністра.
Докладніше про ситуацію із якістю питної води в Україні та про можливі шляхи її вирішення говорили фахівці Мінжитлокомунгоспу, Міністерства охорони здоров’я, представники Управлінь житлово-комунального господарства обласних адміністрацій з усіх регіонів України, Асоціації підприємств водопостачання на нараді в Міністерстві, яка розпочалась одразу після завершення брифінгу. Пропозиції, що були зібрані і затверджені під час наради, надійдуть до Кабінету Міністрів України на виконання доручення Прем’єр-міністра М.Я. Азарова.
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…
У жовтні 2023 року у Вашингтоні відбувся Другий Всесвітній Лісовий форум. Понад 1200 учасників форуму…