Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

Сергій Зімін
Сергій Зімін

27 травня відбувся брифінг заступника Міністра з питань житлово-комунального господарства Сергія Зіміна. На брифінгу заступник Міністра з питань житлово-комунального господарства Сергій Зімін поінформував про стан справ щодо якості питної води в регіонах України та заходи, які вживатиме Мінжитлокомунгосп для поліпшення ситуації із забезпеченням населення питною водою.

Сергій Георгійович Зімін повідомив про непросту ситуацію, що склалась з водопостачанням та якістю питної води в Україні:

– У 100 населених пунктах питна вода постачається за графіком, а у 260 пунктах – питна вода за окремими показниками не відповідає вимогам чинного стандарту і подається за тимчасовими дозволами. 1200 населених пунктів споживають привозну воду. До 40 відсотків питної води в Україні втрачається через зношеність мереж водопостачання, це значно більше ніж у середньому по Європі. Зокрема, у місті Севастополі такі втрати становлять до 78 відсотків – наголосив заступник Міністра.

Найбільш напружений стан щодо якості питної води спостерігається у містах АР Крим, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Полтавської, Чернігівської та Хмельницької областей.

Сергій Георгійович повідомив, що цього року поліпшити ситуацію допоможуть кошти держбюджету. На реформування житлово-комунального господарства виділено 1,1 млрд грн, у тому числі вперше за багато років фінансуватиметься Загальнодержавна програма “Питна вода”.

Сергій Зімін: цього року держава береться за суттєве поліпшення якості питної води   За словами заступника Міністра, для покращення якості питної води передбачається реконструювати водопровідно-насосні станції і встановлювати колективні системи доочищення води. Сергій Георгійович повідомив, що у 2010 році у буде розпочато встановлення систем доочистки питної води, і в першу чергу в тих населених пунктах, де вода не відповідає стандартам якості.

– Почнемо зі встановлення таких систем в лікарнях, школах, дитячих садках. Вони будуть встановлюватись і мати дві мережі: одна мережа йтиме на харчовий блок, а друга – у вигляді фонтанчиків, щоб діти могли набирати воду і вживати її, – зауважив Сергій Зімін. Він також зазначив, що на цей рік на встановлення очисних установок з бюджету виділено близько 50 млн. грн., будуть розглядатися й інвестиційні проєкти щодо встановлення систем доочистки води у багатонаселених мікрорайонах міст.

В Україні якість питної води контролюється за 28 показниками, повідомив на завершення брифінгу Сергій Зімін, тоді як у Євросоюзі за 63-ма. Він зазначив, що Міністерством охорони здоров’я розроблена нова редакція Державних санітарних норм і правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Проєкт на реєстрації в Мінюсті.

– За новими санітарними нормами ми будемо наближатися до стандартів, які прийняті у Європі, – зауважив заступник Міністра.

Докладніше про ситуацію із якістю питної води в Україні та про можливі шляхи її вирішення говорили фахівці Мінжитлокомунгоспу, Міністерства охорони здоров’я, представники Управлінь житлово-комунального господарства обласних адміністрацій з усіх регіонів України, Асоціації підприємств водопостачання на нараді в Міністерстві, яка розпочалась одразу після завершення брифінгу. Пропозиції, що були зібрані і затверджені під час наради, надійдуть до Кабінету Міністрів України на виконання доручення Прем’єр-міністра М.Я. Азарова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *