Потенційно небезпечні резервуари промислових відходів на території України

В Україні існує потенційна загроза техногенних катастроф на зразок тієї, що трапилася після прориву дамби резервуару для зберігання відходів алюмінієвого виробництва в Угорщині.

Зокрема, відповідно до повідомлення ТСН, Міністерство із надзвичайних ситуацій України розпочало позапланову перевірку двох українських підприємств, які мають шламонакопичувачі для зберігання небезпечних відходів: Миколайвського глиноземного заводу та Запорізького алюмінієвого комбінату.

На Запорізькому алюмінієвому комбінаті розташовується заморожене шламосховище обсягом 5-6 млн. куб. м. Миколаївський глиноземний завод займається постійною переробкою глинозему і складує відходи переробки в двох сховищах загальним обсягом понад 20 млн. куб. м. За даними експертів, сховища на українських комбінатах несуть більш серйозну загрозу екології ніж угорські. “Склад наших шлаків більш рідкий, і у випадку аварії ці отруйні відходи швидше потраплять у навколишнє середовище”, – пояснила перший заступник голови Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

Крім того, миколаївське підприємство викликає побоювання і через великі обсяги складованих відходів. Не так давно на заводі було введено в експлуатацію вже друге шламосховище, яке займає територію в 150 гектар. А на першому, що функціонує вже більше 30 років, накопичилося близько 20 млн. куб. м червоного шламу. У випадку аварії він потрапить спочатку в Бузький лиман, а потім у Чорне море.

Резервуар для збереження відходів (шламу) Миколаївського глиноземного заводу

Page: 1 2 3

Зелена Хвиля

Екологічні новини від Зеленої Хвилі

Recent Posts

Презентація Онлайн Академії i-Tree4UA

Як громадам адаптуватися до зміни клімату? Чому правильний облік та інвентаризація дерев важлива? Які інструменти…

12.01.2025

I-Tree eco згуртувало ірпінських екоактивістів

Випускниця «Всеукраїнської академії I-Tree 4 UA Анастасія Михайленко» з Ірпеня, за гарні показники в навчанні,…

30.12.2024

Інструменти i-Tree популярні у світі та Україні

ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…

01.12.2024

Молодь освоює i-Tree Eco!

11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…

16.10.2024