В Україні існує потенційна загроза техногенних катастроф на зразок тієї, що трапилася після прориву дамби резервуару для зберігання відходів алюмінієвого виробництва в Угорщині.
Зокрема, відповідно до повідомлення ТСН, Міністерство із надзвичайних ситуацій України розпочало позапланову перевірку двох українських підприємств, які мають шламонакопичувачі для зберігання небезпечних відходів: Миколайвського глиноземного заводу та Запорізького алюмінієвого комбінату.
На Запорізькому алюмінієвому комбінаті розташовується заморожене шламосховище обсягом 5-6 млн. куб. м. Миколаївський глиноземний завод займається постійною переробкою глинозему і складує відходи переробки в двох сховищах загальним обсягом понад 20 млн. куб. м. За даними експертів, сховища на українських комбінатах несуть більш серйозну загрозу екології ніж угорські. “Склад наших шлаків більш рідкий, і у випадку аварії ці отруйні відходи швидше потраплять у навколишнє середовище”, – пояснила перший заступник голови Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.
Крім того, миколаївське підприємство викликає побоювання і через великі обсяги складованих відходів. Не так давно на заводі було введено в експлуатацію вже друге шламосховище, яке займає територію в 150 гектар. А на першому, що функціонує вже більше 30 років, накопичилося близько 20 млн. куб. м червоного шламу. У випадку аварії він потрапить спочатку в Бузький лиман, а потім у Чорне море.
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…
У жовтні 2023 року у Вашингтоні відбувся Другий Всесвітній Лісовий форум. Понад 1200 учасників форуму…