Столиця Ємену, Санаа, може виявитися першою світовою столицею, яка опиниться перед проблемою відсутності питної води. У Ємені мешкає близько 23 мільйонів людей, а в столиці, Санаа, – близько 2 мільйонів. Населення міста швидко зростає, а води стає дедалі менше. За оцінками ООН, в Санаа вода може скінчитися вже у 2017 році, однак фахівці побоюються, що це може трапитися і раніше.
Добувати воду з надр стає дедалі важче та дорожче. Для добування води використовують таке ж обладнання, що й для добування нафти, адже доводиться робити свердловини глибиною 800-1000 метрів та більше.
Нафти, яка є основою економіки Ємену, теж стає дедалі менше. Після пікового значення рівні видобутку в 2001 році – 440 000 бареллів на день – рівень добування нафти постійно знижується і в 2009 році становив вже близько 290 000 бареллів на день. Та все ж, нафта має всі шанси залишитися в надрах, коли проблема нестачі води стане критичною для Ємену.
За оцінками Світового банку у Ємені припадає 125 м3 води на одного мешканця в рік, тоді як середнє світове значення – 2500 метрів кубічних води на одну людину в рік. 90% води використовується в сільському господарстві для зрошення, адже його потребує більше половини землі, що обробляється в Ємені.
Основні причини такої загрозливої ситуації, окрім кліматичних, – велика кількість нелегальних свердловин для добування води та нераціональне використання води у сільському господарстві. Ось відео, що було знято в рамках кампанії із пропаганди ефективнішого використання води, зокрема, і в сільському господарстві.
Надією для мешканців Ємену може бути стрімкий розвиток технологій опріснення морської води та швидке зменшення вартості кубометру питної води, виготовленої за даними технологіями. Не буде води – не буде майбутнього…
ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…