Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

Столиця Ємену, Санаа, може виявитися першою світовою столицею, яка опиниться перед проблемою відсутності питної води. У Ємені мешкає близько 23 мільйонів людей, а в столиці, Санаа, – близько 2 мільйонів. Населення міста швидко зростає, а води стає дедалі менше. За оцінками ООН, в Санаа вода може скінчитися вже у 2017 році, однак фахівці побоюються, що це може трапитися і раніше.

Добувати воду з надр стає дедалі важче та дорожче. Для добування води використовують таке ж обладнання, що й для добування нафти, адже доводиться робити свердловини глибиною 800-1000 метрів та більше.

Нафти, яка є основою економіки Ємену, теж стає дедалі менше. Після пікового значення рівні видобутку в 2001 році – 440 000 бареллів на день – рівень добування нафти постійно знижується і в 2009 році становив вже близько 290 000 бареллів на день. Та все ж, нафта має всі шанси залишитися в надрах, коли проблема нестачі води стане критичною для Ємену.

За оцінками Світового банку у Ємені припадає 125 м3 води на одного мешканця в рік, тоді як середнє світове значення – 2500 метрів кубічних води на одну людину в рік. 90% води використовується в сільському господарстві для зрошення, адже його потребує більше половини землі, що обробляється в Ємені.

Основні причини такої загрозливої ситуації, окрім кліматичних, – велика кількість нелегальних свердловин для добування води та нераціональне використання води у сільському господарстві. Ось відео, що було знято в рамках кампанії із пропаганди ефективнішого використання води, зокрема, і в сільському господарстві.

Надією для мешканців Ємену може бути стрімкий розвиток технологій опріснення морської води та швидке зменшення вартості кубометру питної води, виготовленої за даними технологіями. Не буде води – не буде майбутнього…

Вода у Ємені може скінчитися швидше нафти
Вода у Ємені може скінчитися швидше нафти. Фото Reuters

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *