Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

Юрій Пивоваренко: Зробимо Україну чистою!
Юрій Пивоваренко: Зробимо Україну чистою!

14 грудня 2010 року о 12-00 в приміщенні прес-центру «РІА Новини» відбулась презентація національної кампанії «Зробимо Україну чистою!» («Let’s do it Ukraine!»).

До 1 березня наступного року проводитиметься нанесення засмічених зон на карту України, а 16 квітня по всій Україні ініціатори національної кампанії «Зробимо Україну чистою!» планують зібрати понад 50 тисяч волонтерів для прибирання зелених зон від сміття.

Мета кампанії – змінити ставлення українських громадян до життєвого простору та прищепити в суспільній свідомості потребу не смітити й дбати про довкілля. Ініціатори мають на меті об’єднати поодинокі заходи, які проводять різноманітні компанії та організації в Україні, в один потужний рух національного масштабу.

Юрій Пивоваренко, координатор «Let’s do it Ukraine», зазначив: «Зробимо Україну чистою!» є ініціативою групи людей, котрі працюють з екологічною тематикою та мають доступ до міжнародної практики. Наше завдання не просто прибрати міста на один день. Я більш ніж упевнений, що людина, котра вчора вийшла на прибирання, не кине сміття на вулиці сьогодні. Ми хочемо змінити свідомість людей, а значить зробити українців кращими».

Історія вже налічує 15 аналогічних проєктів, що пройшли у 8 країнах світу в 2010 році. Рекорд побила Словенія, котра при населенні в 2 млн чоловік зуміла вивести на прибирання 250 тисяч людей.

Джованні Моцареллі (Giovanni Mozzarelli), координатор програми Волонтери ООН: «Небайдуже ставлення громадян та спільні дії можуть давати фантастичні результати у покращенні життя. Я щиро вірю, що «Зробимо Україну чистою!» буде тим масштабним проєктом, що покладе початок спільним діям громадян України на благо своєї країни та спільного добробуту».

Підготовка проєкту «Зробимо Україну чистою!» розпочалась на початку грудня. До 1 березня планується створити карту засміченості України. З лютого 2011 року розпочнеться потужна медіакампанія, котру забезпечить креативна агенція TABASCO.

Олександр Горлов, генеральний директор креативної агенції «TABASCO», член правління «Всеукраїнської Рекламної Коаліції»: «Моя особиста мотивація – сміття в парку біля мого будинку. Як житель Києва, я хочу жити серед чистоти, і мене не влаштовує стан речей, котрий зараз є. Як людина бізнесу я розумію, що соціально відповідальний бізнес має долучитись до цієї справи. «Зробимо Київ чистим!» зібрав багато компаній, котрі не тільки дали матеріали для проєкту, але й вийшли на прибирання колективами. Це показник свідомості та готовності бізнесу, а також великого суспільного значення даного проєкту».

В Україні вже проводились проєкти з такою задумкою, але меншого масштабу. 5 червня та 25 вересня 2010 року пройшов проєкт «Зробимо Київ чистим!». 5 червня зібралось близько 500 волонтерів, котрі прибрали 18 парків столиці, зібравши 371 кг пластикових пляшок, 2280 кг скла та 495 мішків з іншим сміттям. 25 вересня майже 700 волонтерів прибрали 20 парків, зібравши 1552 мішки зі сміттям загальним об’ємом 139,3 м3. Зокрема 323 мішки пластику і 424 мішки зі склом.

One Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *