Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

15 вересня святкує свою 46-ту річницю Greenpeace – одна з найвідоміших міжнародних неурядових природоохоронних організацій світу.

Кумі Найду, міжнародний виконавчий директор «Грінпіс» із 2009 року по 2015 рік, писав, що насіння «Грінпіс» було закладено коли невелика група видатних людей у 1971 році вирушила судном із Ванкувера, щоби змінити світ.

Мова йде про першу акцію Грінпіс. Молоді небайдужі люди утворили комітет «Don’t Make a Wave» («Не створюйте хвилю») і направили судно «Філліс Кормак», яке згодом було перейменоване в «Грінпіс», за маршрутом від Ванкувера до Амчітки (Щурячі острови, група вулканічних островів у Алеутському архіпелазі), аби висловити протест щодо ядерних випробувань. Мирні протести активістів змусили уряд США припинити випробування в районі Амчітки.

Засновниками організації та організаторами першої акції стали Джим Болен, Пол Кот та Ірвінг Стоу.

Докладніше про засновників можна почитати на офіційному сайті Greenpeace. 

Засновники «Грінпіс» (зліва) Джим Болен, Пол Кот та Ірвінг Стоу. Фото: Greenpeace

«Грінпіс» — це незалежна організація, яка використовує ненасильницьке, творче протистояння, щоби викрити глобальні екологічні проблеми та примусити прийняти рішення, які мають важливе значення для зеленого та мирного майбутнього. Метою «Грінпіс» є забезпечення здатності землі виховувати та плекати життя в усьому його різноманітті.

Незалежність організації підтверджує той факт, що всесвітня діяльність «Грінпіс» фінансується майже цілком за кошт пожертвувань від приватних осіб у багатьох країнах світу та приватними грантами, але не коштами бізнесу чи політичних партій.

«Грінпіс» — організація, яка намагається змінити ставлення та поведінку людей, захищати та зберігати навколишнє середовище та сприяти миру. Ще у 2007 році «Грінпіс» означили основні напрями своєї діяльності:

  • сприяння енергетичній революції для вирішення ключової загрози планеті — зміни клімату;
  • захист океанів і створення глобальної мережі морських природоохоронних територій;
  • збереження пралісів;
  • сприяння роззброєнню та ліквідації всієї ядерної зброї;
  • відмова від токсинів та небезпечних хімікатів;
  • підтримка сталого сільського господарства та запровадження екологічного землеробства.

Сара Кінг, старший стратег з океанів (Senior Oceans Strategist) у Грінпіс-Канада описала одну з останніх успішних акцій Грінпіс у статті «Winning on the world’s largest tuna company and what it means for the oceans» (Перемога над найбільшою у світі компанією з виробництва тунця та те, що це означає для океанів).

Виступ активістів «Грінпіс». Фото: Greenpeace

У статті Сара зазначає, що в акції взяли участь майже 700 тисяч небайдужих людей з усього світу. Безупинна агітація протягом двох років таки дозволила переконати найбільшу у світі тунцеву компанію змінити політику своєї діяльності!

Два роки поспіль «Грінпіс» закликав компанію «Thai Union» вивести бізнес із виробництва тунця з тіні, де процвітала надмірна експлуатація, спустошення та жахлива ​​трудова практика в ім’я прибутку. Разом із партнерами, профспілками, зацікавленими представниками громадськості таки вдалося переконати компанію відмовитися від практик вилову, під час яких знищується не лише тунець, а й багато інших мешканців водних екосистем, а також покращити умови праці на суднах.

На сьогодні міжнародна організація «Грінпіс» має офіційні представництва в більш ніж 40 країнах світу. В Україні немає офіційного представництва організації, але проводяться окремі акції. Наймасштабніші з них пов’язані з Чорнобильською катастрофою та її наслідками.

Докладніше з історією та досягненнями організації можна ознайомитися в книзі «The Greenpeace chronicles. 40 Years of Protecting the Planet» авторства Стіва Ервуда та фільмі How to change the world.

На останок — відео-заклик Greenpeace долучатися до їх ініціативи:

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *