На цій сторінці розміщено інформацію про настільні екологічні ігри та інші матеріали, що можна завантажити для вільного користування або придбати їхню друковану версію. Оскільки наша мета – популяризація інноваційних методів екологічної освіти, ігри продаються за собівартістю.
Що таке екологічні ігри і навіщо в них грати можна дізнатися в нашому відео:
Чому ігри?
За 15 років використання ігрового методу в еко-освітній діяльності ми переконались, що граючи розумієш проблему набагато глибше, ніж під час звичайної доповіді або презентації. Гравці занурюються у ситуацію, знаходячи зв’язок між теоретичним знанням й особистим досвідом, власним життям. Це «зачіпає» і спонукає шукати можливі рішення далі, після завершення гри. Більше про наш досвід та фото з ігрових занять – у презентації за посиланням.
За консультаціями та з питань придбання ігор звертайтесь до нас:
+38 063 631 06 28 Євгенія
Не гарячкуй! / Keep Cool
Настільна гра з міжнародних кліматичних переговорів, розроблена у Потсдамському інституті досліджень впливів клімату (Німеччина) у 2004.
Розповсюджується, перекладається та оновлюється силами НУО «Ecovisio» (Молдова). З 2016 доступна на таких мовах: Russian & Romanian, English & Romanian, English & Russian, Ukrainian & Russian, Ukrainian & English. Більше про гру на сайті партнерів: http://www.ecovisio.org/ru/keep-cool
Технічні вимоги. Вік гравців: Учні середніх та старших класів, студенти, дорослі. Кількість гравців: 6 команд по 1-3 особи на команду. Час: 120-150 хв. Інструкції з проведення гри (англ., є субтитри рос. мовою) – за посиланням.
З питань замовлення ігрового набору пишіть / дзвоніть нам за контактами зазначеними на сайті.
Зелене місто майбутнього
Гра на тему екологічного стилю життя у місті. Ігрове поле являє собою схему міста з п’ятью проблемними зонами: Житлова, Транспорт, Відпочинок, Школа, Покупки.
Треба пройти із клітинки «Старт» до «Фініш» у будь-якій послідовності й вирішити проблеми кожної зони шляхом вибору готового рішення зі списку більш і менш екологічних варіантів. Гра доступна до завантаження на сайті партнерів за посиланням.
Технічні вимоги. Вік гравців: учні молодших та середніх класів. Кількість гравців: 3-4 особи на один комплект карток. Час: 20-30 хв.
З питань замовлення ігрового набору пишіть / дзвоніть нам за контактами зазначеними на сайті.
Мережа життя
Гра демонструє важливість взаємозв’язків у різних екосистемах, проблему біорізноманіття та типових загроз для нього, а також надає інформацію про типові й рідкісні види флори і фауни в Україні.
Виграє той, хто розробить найскладнішу екосистему з найбільшою кількістю ланок. Учасники вивчають основні терміни, як то “продуцент”, “консумент”, “біотоп”, і відчувають на щойно побудованих екосистемах руйнівную дію антропогенного впливу. Наші учасники називають цю гру “екологічною монополією”, і не дарма – вона не залишає байдужим жодного! Завантажити на
сайті партнерів: правила гри, ігрові картки.
Технічні вимоги: Вік гравців: 15 років – дорослі. Кількість гравців: 2-15. Час: 30-45 хв.
З питань замовлення ігрового набору пишіть / дзвоніть нам за контактами зазначеними на сайті.
Посібник з кліматичних еко-ігор «Граючи, змінимо світ»
12 рухливих та творчих ігор на знайомство з темою зміни клімату та енергії. Посібник доступний для завантаження за посиланням.
З питань замовлення паперового примірника пишіть / дзвоніть нам за контактами зазначеними на сайті.
Водний слід
Карткова гра, що має на меті висвітлення кількості води потрібної для виготовлення різних продуктів харчування. Гравці планують повечеряти, та для цього мають обрати собі страву та десерт на вибір з «меню» (за посиланням), а потім «піти у магазин» та «придбати» там необхідні інгредієнти для приготування вечері (картки з продуктами за посиланням). Після цього усі рахують «водний слід» своїх страв та обговорюють, чому м’ясна дієта та шоколадні десерти «коштують» більше води, ніж вегетаріанські страви та місцеві фрукти.
Детальні інструкції англійською – за посиланням; інфографіка про водний слід від WWF – за посиланням. Гру перекладено з англійської (Галина Стець), оригінальна версія від Water Footprint Network – за посиланням.
Екобатл
Гру розроблено білоруською командою проєкту SPARE.
Перекладено українською мовою командою ГО Український Екологічний Клуб «Зелена Хвиля» згідно дозволу розробників.
Карткова гра, створена за аналогією до всесвітньо відомої гри “Мафія”. Гра має на меті підвищення рівня обізнаності щодо раціонального використання ресурсів.
Гравці отримують картки з ролями: марнотратці, сумлінні громадяни, громадський активіст, блогер, пан Інспектор, ведучий. В кожного є своя важлива задача!
Сім’я марнотратців не вміє раціонально використовувати ресурси, тому намагається вкрасти електроенергію у сумлінних громадян. Ці жителі мають виявити марнотратців та вивести їх з гри, щоб не лишитися банкрутами. Пан Іспектор шукає марнотратців, а громадський активіст та блогер намагаються виявити нелегальні підключення і врятувати жителів.
Так минають дні і ночі, хто ж переможе? Гра закінчується перемогою сумлінних жителів або марнотратців.
Правила гри можна завантажити за посиланням. Ігрові картки доступні за посиланням. Кількість гравців 5-15 людей.