У цій статті ми хочемо розказати про «зелену» ініціативу, що була започаткована в Швеції Девідом Седарісом, 61-річним американським комедійним актором. Одного ранку він вирішив взяти із собою на прогулянку пакет для сміття, тим самим запустивши світовий тренд. В жовтні 2016 року з’явилися перші публікації в Instagram про своєрідний спосіб чи то пробіжки, чи то прибирання – „плоггінг“ (plogging – від шведського plocka upp – підбирати, та англійського jogging – біг підтюпцем), що швидко поширився не тільки в сусідніх Данії чи Німеччині, а й набрав популярності в далеких країнах Латинської Америки та Південної Азії.
Кордони чи країна проживання абсолютно не мають значення для вибору цієї діяльності; натомість потрібний певний рівень свідомості, сміливості (щоб витримувати здивовані погляди перехожих) та любові до прогулянок на свіжому повітрі. Плоггінгом можна займатися у будь якому віці, за будь якої статевої приналежності, кольору шкіри, соціального становища чи професійної діяльності. Незважаючи на невеликий вік цієї скандинавської ініціативи – всього два роки – в Україні, зокрема в Києві, вже з’явився цілий клуб плоггінгу! Це соціальний клуб «Kyiv Plogging Club», команда якого є доволі активною та проводить масові акції в місті. Зокрема, члени клубу 22 вересня цього року організували «анти сміттєву» пробіжку по Русанівській набережній під час Clean Fest Русанівка. Організатори на своїй Фейсбук сторінці @kyivploggingclub кажуть: «Ми закохані у наше чудове місто і закохані у біг. Бігаючи, збираємо сміття.»
Команда Екоклубу «Зелена Хвиля» звісно ж не впускає жодну можливість стати частиною еко-змін! Цього вересня ми стали частиною аж двох «плоггінгів»: влаштували свій та приєднались до міжнародного. Восьмого вересня Олександра Халаїм, голова екоклубу, долучилася до плоггінгу на шведському острові Вісбі разом із групою міжнародних студентів навчального курсу «Застосування сталого розвитку в міжнародному навчанні», що було організовано Програмою Балтійських Університетів (SAIL for Students) на борту польского тренувального брига «Фридерік Шопен». А тридцятого вересня, в день європейських мов у Києві, наші стажерки Марина та Лілія вирішити з користю провести останні теплі осінні дні, влаштувавши «плоггінгову» пробіжку на Подолі. Не зволікайте і ви – погляньте на звичні речі з іншого боку і наступного разу на чергову прогулянку не забудьте захопити сміттєвий пакет ;)
Авторки: Марина Потрійна, Олександра Халаїм
Хто в темі i-Tree та готовий до нового супер корисного продукту, який ми створили з…
Як громадам адаптуватися до зміни клімату? Чому правильний облік та інвентаризація дерев важлива? Які інструменти…
Випускниця «Всеукраїнської академії I-Tree 4 UA Анастасія Михайленко» з Ірпеня, за гарні показники в навчанні,…
ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…