Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

У цій статті ми хочемо розказати про «зелену» ініціативу, що була започаткована в Швеції Девідом Седарісом, 61-річним американським комедійним актором. Одного ранку він вирішив взяти із собою на прогулянку пакет для сміття, тим самим запустивши світовий тренд. В жовтні 2016 року з’явилися перші публікації в Instagram про своєрідний спосіб чи то пробіжки, чи то прибирання – „плоггінг“  (ploggingвід шведського  plocka upp –  підбирати, та англійського jogging –  біг підтюпцем), що швидко поширився не тільки в сусідніх Данії чи Німеччині, а й набрав популярності в далеких країнах Латинської Америки та Південної Азії.

У чому полягає ідея? Виходячи на пробіжку чи прогулянку, Ви берете з собою пакет для сміття та рукавиці, аби не забруднити руки, та підбираєте сміття, що попадеться на Вашому прогулянковому маршруті. Седаріс, наприклад, намагається займатися плоггінгом у Вест Сасексі  – районі свого проживання – кожного дня, при цьому здійснюючи 60 000 тис (!) кроків за одну прогулянку.

Кордони чи країна проживання абсолютно не мають значення для вибору цієї діяльності; натомість потрібний певний рівень свідомості, сміливості (щоб витримувати здивовані погляди перехожих) та любові до прогулянок на свіжому повітрі. Плоггінгом можна займатися у  будь якому віці, за будь якої статевої приналежності, кольору шкіри, соціального становища чи професійної діяльності. Незважаючи на невеликий вік цієї скандинавської ініціативи – всього два роки –  в Україні, зокрема в Києві, вже з’явився цілий клуб плоггінгу! Це соціальний клуб «Kyiv Plogging Club», команда якого є доволі активною та проводить масові акції в місті. Зокрема, члени клубу 22 вересня цього року організували «анти сміттєву» пробіжку по Русанівській набережній під час Clean Fest Русанівка. Організатори на своїй  Фейсбук сторінці @kyivploggingclub кажуть: «Ми закохані у наше чудове місто і закохані у біг. Бігаючи, збираємо сміття.»

Команда Екоклубу «Зелена Хвиля» звісно ж не впускає жодну можливість стати частиною еко-змін! Цього вересня ми стали частиною аж двох «плоггінгів»: влаштували свій та приєднались до міжнародного. Восьмого вересня Олександра Халаїм, голова екоклубу, долучилася до плоггінгу на шведському острові Вісбі разом із групою міжнародних студентів навчального курсу «Застосування сталого розвитку в міжнародному навчанні», що було організовано Програмою Балтійських Університетів (SAIL for Students) на борту польского тренувального брига «Фридерік Шопен». А тридцятого вересня, в день європейських мов у Києві, наші стажерки Марина та Лілія вирішити з користю провести останні теплі осінні дні, влаштувавши «плоггінгову» пробіжку на Подолі. Не зволікайте і ви – погляньте на звичні речі з іншого боку і наступного разу на чергову прогулянку не забудьте захопити сміттєвий пакет ;)

Авторки: Марина Потрійна, Олександра Халаїм

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *