В Україні щороку викидається на смітники сотні тисяч тонн паперових відходів, тим не менш, українські підприємства щороку витрачають мільйони доларів на закупівлю за кордоном паперу та картону для утилізації (відходів та макулатури).
Причина – недосконала система збору вторинної сировини. Багато українців, очевидно, залюбки здавали би макулатуру та інші відходи, які можуть бути повторно використані, аби біля їхнього будинку був пункт прийому таких відходів. Інших ще треба переконувати, що наше довкілля перевантажене офіційними і несанкціонованими звалищами твердих побутових відходів, а скорочення кількості відходів та їх використання – це перший крок на шляху до ефективної системи поводження з відходами.
Однак, і ті, і інші можуть просто не знати, що поруч із їхнім будинком, офісом чи магазином, до якого вони часто навідуються, вже існують пункти прийому вторинної сировини, і занести туди накопичену макулатуру, склотару чи інші відходи зовсім на складно.
У нагоді стане карта пунктів прийому вторинної сировини Києва та інших міст України, яка створюється волонтерами Всесвітнього фонду природи в Україні.
На даний час на карті позначені пункти прийому вторинної сировини в Києві, Броварах та Тернополі. В майбутньому будуть включені і інші міста України. Карта розміщена на спеціально створеному “Екологічному порталі“.
До доповнення та актуалізації карти може долучитися кожен.
ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…