Categories: Кожен з нас

Економія електроенергії. Холодильники і морозильні камери

Холодильники та морозильні камери використовують біля п’ятої частини струму в нашому домогосподарстві. Споживання ними енергії залежить в першу чергу від того, скільки теплоти попадає в середину приладу, яка на основі відповідних затрат енергії мусить знову бути виведена назовні, щоб досягнути чи утримувати бажану нами температуру.

Наступні ПОРАДИ можуть допомогти економити електричний струм та відповідно наш домашній бюджет:

  • По можливості ставте холодильні і морозильні прилади в неопалюваний простір (наприклад морозильну камеру в підвал, але необхідно мати на увазі, що має бути все ж дотримана плюсова температура).
  • Не заставляйте ваш холодильник “потіти”, встановивши його безпосередньо поряд з газовою плитою чи опалювальною батереєю, оскільки в такому випадку холодильний прилад буде змушений частіше включатися, щоб ефективно боротися з понадмірним теплом. Уникайте сусідства холодильників та морозильних камер із приладами які випромінюють тепло, а також попадання прямих сонячних променів, оскільки це різко збільшує витрату струму та відповідно ваших грошей.
  • Гарячу їжу чи продукти залишіть охолонути перед тим як ставити в холодильник чи морозильну камеру.
  • Добрий порядок в холодильнику чи морозильній камері дозволяє уникнути довгі пошуки потрібного продукту і запобігає довге (тривале) відкриття дверей і таким чином попадання в прилад теплого і вогкого повітря.
  • Попередньо розфасуйте на відповідні до потреб порції м’яса чи інших продуктів в морозильній камері. Адже, заморозивши велику порцію м’яса, яку неможливо відразу спожити, прийдеться її залишки заморожувати повторно, що буде вимагати додаткових затрат енергії, не говорячи вже про небезпеку повторного замороження для здоров’я.
  • Необхідно відразу замінити пошкоджені прокладки (ущільнення) на дверях, оскільки навіть через маленьку дірку може вилетіти багато коштів на додатково витрачену енергію.  Для того, щоб перевірити щільність дверних прокладок можна поставити вночі всередину холодильника ліхтарик. Якщо буде видно назовні промінчик світла при закритих дверях, то це є показником необхідності заміни дверних прокладок.
  • Чим більш низькою є температура в холодильнику чи морозільній камері, тим більше необхідно енергії для її підтримання. Як правило цілком достатньою є температура +6-7°C в холодильнику і -18°C в морозильній камері. Кожен додатковий градус зниження температури в холодильнику спричинює до 10% додаткових витрат енергії.
  • Під час відпустки (довшої відсутності) холодильник можна налаштувати на мінімальну потужність, або також  ”зробити йому відпустку”. В останньому випадку необхідно залишити відчиненими двері вимкнутого холодильника, щоб не утворилась цвіль.
  • З води у продуктах харчування і повітря в холодильних приладах утворюється іній. Чим товщим є шар інію (льоду), тим більшим є споживання енергії. Тому не допускайте наростання сніжної “шуби”, для чого рекомендується:

– Ставити продукти в холодильник лише щільно закритими і заморожувати продукти лиш добре запакованими. Зокрема, недопустимо ставити в холодильник каструлю з першою стравою без кришки, яка б її щільно закривала.

– Відкривайте двері холодильних приладів лише на короткий час, щоб впустити всередину по можливості чим менше вогкого повітря ззовні.

–   Регулярно (при необхідності) проводьте розмороження.

  • Потурбуйтесь про те, щоб прилад міг добре віддавати свою теплоту назовні. Для цього:

–  Не варто ставити його надто близько до стіни, але залишити вказаний в інструкції по експлуатації простір для теплообміну;

–  Як мінімум два рази в рік проконтрювати наявність на зовнішній стороні теплообмінника павутиння, пилу чи посторонніх речей та при необхідності очистити.

  • При купівлі нового холодильника необхідно співставити його конструкцію і величину з дійсними потребами. Завеликий холодильник витрачає багато енергії без жодної користі.
  • При купівлі нового холодильника звертайте увагу на клас економічності – від А до G. Клас А – дуже економічні, В – менш економічні й т.д.

Поради зібрані доктором Володимиром Шереметою, викладачем екологічної етики ІФТА

Зелена Хвиля

Екологічні новини від Зеленої Хвилі

Recent Posts

Інструменти i-Tree популярні у світі та Україні

ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…

01.12.2024

Україна – доступна в i-Tree Canopy

Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…

02.11.2024

Молодь освоює i-Tree Eco!

11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…

16.10.2024

Ширимо знання про i-Tree Eco!

Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…

16.10.2024

Ділимося результатами короткого опитування щодо важливості міських зелених зон для українців в умовах війни.

Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…

02.08.2024

Роль зелених насаджень в післявоєнному відновленні громад України: опитування

    Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…

16.04.2024