Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11


Радіоактивні відходи.
Малюнок anti-atom-demo.de

У суботу, 18 вересня, на знак протесту проти планів українського та німецького урядів подовжити експлуатацію ядерних реакторів у терміни, що перевищують проєктні, активісти Національного екологічного центру України збудували перед Посольством Федеративної Республіки Німеччина гірку “ядерних відходів” із консервних бляшанок з наклейками радіоактивної небезпеки.

Бляшанки символізували радіоактивні відходи, що утворюються під час роботи атомних електростанцій, і які немає можливості безпечно утилізувати.

Фото Ігора Сіренка, НЕЦУ

Цією акцією українські активісти підтримали німецьких громадян, які у цей же час оточили Рейхстаг і вимагали від німецького уряду не подовжувати термін експлуатації старих реакторів.

У Берліні зібралися десятки тисяч людей з усіх куточків Німеччини. Всі вони протестували проти рішення уряду перенести дати закриття атомних реакторів з 2022 року ще на 10 чи більше років.

Відео з Мюнхену:

“Подовження термінів експлуатації старих ядерних блоків несе підвищену небезпеку ядерних аварій на АЕС та збільшує вартість виводу реактора з експлуатації. За кілька місяців в Україні завершиться термін експлуатації першого блоку Рівненської атомної електростанції, і урядовці будуть змушені прийняти рішення, чи подовжити його термін дії, чи закрити. Подовження роботи тільки погіршить його стан і середовища підвищить ризик значної аварії”, – заявив учасник акції в Києві, координатор енергетичних програм Національного екологічного центру України Дмитро Хмара.

Він додав, що сьогодні атомна енергетика в будь-якій країні нездатна переробити або поховати ядерні відходи без шкоди для навколишнього середовища.

“Якщо примусити атомні електростанції платити за ту шкоду, яку вони завдають природі, або за те, щоб якісно поховати відходи, то атомна енергетика стане економічно непривабливою. І саме тому урядовці та атомники хочуть якомога довше відстрочити ці платежі, подовжуючи термін експлуатації та перекладаючи проблему на наступні покоління ”, – пояснив Дмитро Хмара.

Учасники акції вважають, що в Україні замість розвитку атомної енергетики більш доцільно реалізовувати заходи по заощадженню енергії, бо вони значно дешевші, сприяють покращенню екологічної ситуації в країні, та підвищують енергетичну безпеку держави, оскільки зменшують необхідність закуповувати паливо в інших країнах.

Дослідження Національного екологічного центру України з питань подовження роботи ядерних реакторів у понадпроєктний термін

За більш детальною інформацією звертайтеся, будь ласка, до:

Дмитро Хмара,
експерт з енергетичних питань
Національного екологічного центру України,
044 353 78 41, 044 353 78 41,
факс: 044 238 62 59
dmytro.khmara at necu.org.ua

One Comment

  1. Какие акции против развития атомной энергетики проходят на Украине?
    В Германии процесс виден. А у нас чё-то не очень. Все публикации в основном на специализированных сайтах. Большинство людей, специально не занимающихся поиском подобной информации, не имею возможности сделать свой выбор и соответственно принимают жвачку от правительственных террористов.
    Может быть стоит шире освещать вопрос атомной энергетики на “общепользовательских” сайтах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *