Облік зелених насаджень – це важливо! Саме тому декілька днів команда організації разом із зацікавленими волонтерами та волонтерами проводили облік дерев на одній із “зелених” локацій м. Києва – Парку “Феофанія”.

Завдяки фінансовій підтримці та ідейному сприянню US Forestry Service International Programs, а також у тісній співпраці з розробниками додатку Davey Tree Expert Company в рамках проєкту i-Tree4UA повна інтеграція додатку i-tree Eco завершилася ще на початку літа 2022 року. Тепер додаток доступний до використання для усіх громад України.

Проєкт i-Tree4UA дозволяє оцінювати низку екосистемних послуг дерев як у відповідних одиницях виміру, так і в грошах, що створює чудові можливості для адвокації важливості зелених зон у населених пунктах.

Чотири пілотні громади України вже здійснили інвентаризації в своїх регіонах і успішно презентують результати роботи.

2 такі польові інвентаризації відбулися і в столиці міста. За час двох виїздів вдалося облікувати близько 60 дерев, серед яких є рідкісні та старовікові породи.

Запрошуємо долучатися й інші громади України.

Що потрібно, щоб розпочати свій інвентаризаційний проєкт?

1) Бажання, 

2) Знання додатку та трохи підсобних матеріалів, 

3) Команда ОДНОДУМЦІВ! 

Із свого боку ми обіцяємо безкоштовний консультаційний та експертний супровід усім громадам, що бажають приєднатися до проєкту.

З усіма необхідними матеріалами з використання i-Tree Eco ви можете ознайомитися тут:

  1. Допоміжні матеріали для польового виїзду: записи навчальних вебінарів (вебінар 1, вебінар 2), інформаційна брошура щодо збору польових даних. 
  2.  Допомога у визначенні видів дерев: https://plantnet.org/en/ або http://leafsnap.com/ або PlantSnap 
  3. Допоміжні матеріали для роботи з програмою i-Tree Eco (із сайта розробників платформи та перекладені нами українською): завантаження та встановлення додатку i-Tree Eco, про роботу з базою даних та збір і внесення польових даних в проєкт i-Tree Eco 
  4.  Відео урок по роботі з i -Tree Eco “Setting up an inventory project in i-Tree Eco v6” (наявні українські субтитри, 11 хвилин) 
  5. За бажанням дані в проєкт i-Tree Eco можна вводити з використанням смартфону, детальніше за посиланням
  6. Результати пілотної інвентаризації зелених насаджень Києва з i-Tree Eco 2021 знаходяться тут.

Будемо разом на варті зелених насаджень в Україні!

З питань приєднання до проєкту звертайтеся до адміністраторки проєкту Євгенії: yevheniia.mykytianska@ecoclubua.tk

Проєкт i-Tree4UA здійснюється за фінансової підтримки US Forestry Service International Programs у партнерстві з Davey Tree Expert Company (розробники продуктів i-Tree у США).

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *