Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/page.php on line 9

ЕкоКлуб “Зелена Хвиля” – це екологічна організація студентів та випускників НаУКМА, робота якої направлена на сприяння збереженню навколишнього природного середовища шляхом наукової, громадської та освітньої діяльності. Екоклуб – це громадська організація та студентська організація з виборною головою.

ЕкоКлуб був створений у 2006 році для того, щоб:

  • надавати студентам НаУКМА можливість набути професійного досвіду природоохоронної діяльності;
  • сприяти самореалізації екологічно свідомих студентів і згуртуванню студентської громади навколо принципів охорони навколишнього природного середовища;
  • формувати імідж Академії, як “екологічно свідомого” навчального закладу України.
  • популяризувати екологічно дружній спосіб життя серед університетської спільноти.

Щира подяка всім, хто зробив особистий внесок у розвиток ЕкоКлубу: Олена Маслюківська – ст. викл. кафедри екології НаУКМА, Віктор Карамушка – завідувач кафедри екології НаУКМА, Наталя Шульга – завідувач кафедри екології НаУКМА (до лютого 2007 року), Вишенська І.Г. – декан ФПрН НаУКМА (до вересня 2014 року), Євген Дикий – ст. викл. кафедри екології НаУКМ (до 2009 року), Дзвенислава Качур, Ірина Миронова, Юлія Чижевська – випускники кафедри екології НаУКМА 2005 року й багатьом іншим.

ЕкоКлуб – це реальна можливість набути досвіду та долучитися до збереження навколишнього природного середовища, це можливість спробувати себе в освітній природоохоронній діяльності, це можливість зробити світ трохи кращим!

Щоб доєднатись до дивовижного світу Екоклубу – світу можливостей, розвитку, здійснення мрій, приємного спілкування, нових відкриттів, викликів та перемог – відвідайте наші заходи, сходіть на наші збори, дізнайтесь про наші проєкти, спробуйте себе, реалізуйте свої мрії і допоможіть їх реалізувати іншим.

Історична довідка

1994-1999 – GREEN CAMPUS

Ідея Green campus – це ще ідея першого завідувача кафедри екології НаУКМА проф. Віталія Павловича Замостяна.

Кваліфікаційна роботи студента-еколога: обґрунтування поступової заміни в НаУКМА звичайних лампочок на енергозберігаючі. Реалізація господарським відділом університету цієї ідеї, зменшення рахунків за електроенергію.

2001 – Проєкт „Зелене подвір’я”, який полягав в озелененні території НаУКМА. Іринка Миронова (екологія-BS’03, MA’05) від імені спудейського братсва НаУКМА за підтримки Проєкту розвитку громадянського суспільства у 2001 закупила саджанці та ринки на суму 3000 гривень.

2003-2005 – ПЕРЕДУМОВИ ВИНИКНЕННЯ ЕКОКЛУБУ

Спроби збору макулатури в окремих підрозділах університету, які зупинялися переважно через відсутність належної організації процесу.

03.2004 – Пілотна розробка проєкту „Зеленого офісу”. Наталя Гозак (екологія-BА’03, MA’05) разом з іншими зацікавленими студентами розробили та представили грантову заявку до Британської ради із пропозицією обладнати аудиторію за принципами «зеленого офісу». Заявка профінансована не була.

03-06.2005 – Пілотний етап проєкту „Роздільного збору відходів університету”. Завдяки ініціативі Дзвіни Качур (екологія-BА’03, MA’05) та активній підтримці викладача та випускниці кафедри Олени Павлівни Маслюківської (екологія-BА’96, MA’9) було здійснено першу спробу роздільного збору відходів університету, під час якого були знайдені спонсорські кошти від ГО «ВЕСНА» для придбання 12 контейнерів для роздільного збору відходів по трьом фракціям: папір, пластик та скло, та встановлені у чотирьох точках території навчальних корпусів НаУКМА. Була проведення інформаційна кампанія в університеті.

2005-2006 – Ініціативу перейняли студенти Сергій Таргоня (екологія-BА’05, MA’07) та Антон Рутковський (економіка-BA’07). Результати цього пілотного етапу були ретельно проаналізовані, і згодом розпочався другий етап проєкту.

04.2005 – Участь проєкту роздільного збору відходів у Міжнародному Дні Землі-2005. Проєкт сортування відходів було презентовано на загальноміському святкуванні Міжнародного Дня Землі (м.Київ).

Січень 2006 – заснування екологічного осередку при кафедрі екології НаУКМА студентами і випускниками кафедри. Ідейні натхненники студенти МП-2, Екологія Гозак Наталя і Тарасова Олена.

Лютий 2006 – становлення „ЕкоКлубу Зелена Хвиля”. Проєкт „Сортування відходів в НаУКМА” під керівництвом Олександра Баськова.