Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

СарматЗа інформацією сайту nefti.net.ua, липні 2010 року в Донецьку почалася реалізація міжнародної програми «Стале управління водними ресурсами» – спільного проєкту гіганта світового пивоваріння компанії SABMiller plc, Всесвітнього фонду природи (WWF) та Німецького товариства з технічної співпраці (GTZ). Україна є пріоритетною країною у рамках даної екологічної ініціативи – разом із Перу, Танзанією і ПАР.

Метою проєкту «Стале управління водними ресурсами» в Україні є максимальне зниження водних ризиків для водокористувачів Донецького регіону, де розташований пивзавод «Сармат», що належить SABMiller plc та аграрних областей західної частини України, де вирощується ячмінь, який використовується компанією для виробництва пива. Проєкт покликаний сприяти забезпеченню більш ефективного управління вододілами завдяки координації дій бізнес-структур, державних і громадських організацій.

На першому етапі реалізації програми буде проведено широкомасштабне дослідження водних ресурсів Донецького регіону (а потім і західних регіонів України) і всебічний аналіз діючих методів управління вододілами. Результати проведеного фахівцями дослідження будуть передані місцевій владі і всім зацікавленим сторонам як база для прийняття стратегічних рішень щодо подальшого використання та збереження водних ресурсів. Паралельно будуть розроблені і представлені конкретні схеми можливої участі бізнес-структур у вирішенні екологічних проблем регіону.

У Оргкомітет проєкту увійшли представники ЗАТ «Сармат» (дочірньої компанії SABMiller plc), а також координатори по Україні міжнародних організацій WWF і GTZ. Серед партнерів проєкту – Центр регіональних досліджень (CRS), який у 2009 р. провів попередню оцінку водних ресурсів ряду областей України, і буде здійснювати науково-дослідницький та аналітичний супровід проєкту. Ідею запуску проєкту підтримали мер Донецька Олександр Лук’янченко, керівники обласної державної адміністрації, а також представники ряду профільних організацій регіону: Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, управління екологічної безпеки Донецької міськради, «Донецькміськводоканалу», СКТБ «Турбулентність» ДонНУ. Найближчим часом до проєкту планують приєднатися також представники комунального підприємства «Компанія«Вода Донбасу» та громадської екологічної організації «До чистих джерел».

Метою першого засідання Оргкомітету, що відбувся в Донецьку, була презентація проєкту з управління водними ресурсами Сіверсько-Донецького басейну зацікавленим організаціям міста та області. На засіданні були також визначені першочергові завдання, що стоять перед учасниками: проведення комплексної оцінки загальних водних ризиків регіону та визначення алгоритму співпраці всіх зацікавлених сторін.

Основними проблемними точками Донецька та області у сфері водних ресурсів, на думку учасників заходу, є не тільки доступність і якість води, але і якість водних стоків, що чинять серйозний вплив на місцеві екосистеми.

«Сьогодні проблема нестачі води стає все більш відчутною для України. А з переходом до стандартів Рамкової Водної Директиви (РВД), в країні можливе введення подальших обмежень на водоспоживання, пов’язаних з реалізацією вимог цього документа, – зазначив Генеральний директор ЗАТ «Сармат» Ігор Тихонов. – Для компанії SABMiller, найбільшого гравця світового ринку пивоваріння, наявність достатньої кількості якісної води є найважливішою умовою сталого розвитку бізнесу. Тому в листопаді 2009 року SABMiller спільно з WWF запустили Партнерську програму по майбутньому водних ресурсів, спрямовану на вирішення проблеми браку води в ряді країн, де представлений бізнес нашої компанії. Так в Україні нас цікавить, перш за все, ситуація в Донецькому регіоні, де розташовані виробничі потужності компанії – пивзавод «Сармат» і західних областях, де вирощується ячмінь. Причому, слід зазначити, що Україна цікавить SABMiller як найважливіший постачальник ячменю не тільки для внутрішнього ринку, але і для дочірніх підприємств компанії в інших країнах світу».

Рамкова водна директива (РВД) ЄС прийнята в 2000 р. і є найважливішим документом ЄС щодо захисту поверхневих і грунтових вод. РВД вимагає досягнення до 2015 р. хорошого екологічного статусу для всіх внутрішніх і прибережних вод в рамках окремих річкових басейнів. Україна сьогодні не є членом ЄС і тому не повинна в обов’язковому порядку здійснювати заходи плану. Але вже цього року Україна планує почати процес підготовки до вступу до складу Європейського Співтовариства. З початком цього процесу всі положення європейського законодавства стануть для країни обов’язковими.

ЗАТ «Сармат»
ЗАТ «Сармат» (до 27 жовтня 2001 р. ЗАТ СП Донецький пивоварний завод) – пивоварна компанія, розташована в м. Донецьку. З червня 2008 р. – дочірнє підприємство групи SABMiller plc, яка придбала 99,84% акцій ЗАТ «Сармат». Серед брендів, що просуваються компанією в Україні, присутні як локальні (лінійка «Сармат»), так і відомі міжнародні бренди: Miller Genuine Draft (імпортується), «Золота Бочка» (російський преміум-бренд: виробляється в Донецьку за ліцензією), Velkopopovický Kozel (чеська преміум-бренд: виробляється в Донецьку за ліцензією).
Вся продукція ЗАТ «Сармат» сертифікована у відповідності з діючими державними стандартами України, має сертифікат відповідності УкрСЕПРО. Лабораторія підприємства атестована Донецьким регіональним центром стандартизації, метрології та сертифікації.

SABMiller plc
ЗАТ «Сармат» є частиною міжнародної компанії SABMiller plc.

SABMiller plc – одна з найбільших у світі пивоварних компаній, представлена на всіх шести континентах. Компанія володіє півтораста підприємствами в 75-ти країнах світу, які виробляють понад 210 млн. гектолітрів пива на рік. Шість брендів групи SABMiller входять в топ-50 світових брендів, серед них Pilsner Urquell, Peroni Nastro Azzurro, Miller Genuine Draft, Grolsch і інші. SABMiller plc має лістинг на фондових біржах Лондона і Йоганнесбурга.

У 2009 фінансовому році (закінчився 31 березня 2010) дохід Групи склав 26,350 млрд. доларів США, EBITA – 4,381 млрд. доларів США. Додаткова інформація про компанію доступна на сайті http://www.sabmiller.com.

Всесвітній фонд природи
Всесвітній фонд природи (WWF, WorldWidе Fund fo Nature) – міжнародна громадська організація, що працює в галузі вивчення, збереження та відновлення навколишнього середовища. WWF, найбільша незалежна природоохоронна організація у світі, веде свою діяльність в більш ніж 90 країнах, об’єднує понад 5 млн. учасників і реалізує близько 1 300 природоохоронних проєктів у різних країнах світу.

Місія Всесвітнього фонду дикої природи полягає в запобіганні наростаючій деградації природного середовища планети і досягненні гармонії людини і природи. Головна мета Всесвітнього фонду дикої природи – збереження біологічного різноманіття Землі.

Додаткова інформація про організацію та її діяльність доступна на сайті http://www.panda.org/uk.

Німецьке товариство технічного співробітництва
Німецьке товариство технічного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für technische Zusammenarbeit, GTZ) – урядова організація, яка підтримує міжнародне співробітництво у сфері сталого розвитку. Товариство було засновано в 1975 р. Федеральним Міністерством економічного співробітництва та розвитку Федеративної Республіки Німеччина (BMZ). Активно співпрацює з урядом ФРН, Європейською Комісією, Світовим Банком, ООН та іншими міжнародними структурами і надає технічну допомогу в реалізації проєктів у сфері охорони здоров’я, розвитку інфраструктури, економіки та освіти. Мета Німецького товариства технічної співпраці – поліпшити умови життя людей за рахунок формування сприятливого політичного, економічного, екологічного та соціального розвитку в умовах глобалізації.

Додаткова інформація про організацію та її діяльність доступна на сайті http://www.gtz.de.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *