Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

Всесвітній фонд природиВсесвітній фонд природи (WWF) назвав десять тварин, популяціям яких загрожує загибель внаслідок глобальної зміни клімату на нашій планеті. “За оцінками вчених, якщо викиди парникових газів залишаться на теперішньому рівні, до 2050 року зникне чверть відомих нам сьогодні видів тварин і рослин”, – говориться в складеному екологами списку тварин, що перебувають під загрозою зникнення.

Головним символом загрози зміни клімату екологи називають білого ведмедя. На їхню думку, при сучасному темпі росту глобальної температури на Землі до середини XXI століття 42% літнього льоду буде втрачено, і через 75 років білий ведмідь може зникнути як вид.

Білий ведмідь
Білі ведмеді можуть зникнути вже в наступному столітті

Другими в списку екологів значаться бенгальські тигри, що живуть у розташованому на кордоні між Бангладеш і Індією масиві мангрових лісів Сандарбан. Через щорічний підйом рівня моря на 4 міліметри протягом 50 років близько 70% місцеперебування тигрів може бути втрачено.

Бенгальський тигр
Бенгальський тигр

На третьому місці в списку – корали, більше 80% яких через кілька десятків років може зникнути назавжди. В 1998 році через знебарвлення коралів, викликаного зміною кліматичних умов, загинуло 16% світових запасів коралових рифів. Рекордно спекотні температури повітря позбавляють рифи живильних речовин і повністю їх знебарвлюють.

Зміна клімату в Австралії через скорочення опадів і збільшення температури ставить багато видів австралійських тварин на межу вимирання, у тому числі кенгуру валлабі, а також коалових, деревних та інші види австралійських кенгуру.

Ще одним видом тварин, яким смертельно загрожує скорочення площі льодів в Арктиці, вчені називають китів, у тому числі популяції нарвалів і білух.

Кит
Китам смертельно загрожує скорочення площі льодовиків

Шостим номером у списку WWF значаться чотири популяції пінгвінів, чисельність яких сильно зменшилася за останні роки. Підвищення температури приводить до танення антарктичних льодів і виснаженню водних біоресурсів, від яких залежить виживання пінгвінів. Деякі колонії імператорського пінгвіна скоротилися у два рази за останні 50 років, а на північно-західному узбережжі Антарктики пінгвінів Аделі стало менше на 65% за останні 25 років.

Сьоме місце займають морські черепахи, для потомства яких небезпечна зміна клімату – температура гнізда чітко визначає стать нащадків: холод робить чоловіче потомство, тоді як тепло сприяє появі жіночого. Потепління місць гніздування зменшує кількість чоловічого потомства, серйозно загрожуючи тим самим життєздатності популяцій черепах.

На двох островах Індонезії, де живуть орангутани, глобальна зміна клімату приведе до росту кількості опадів у сезон дощів і пожеж у сухий період. Внаслідок своєї повільності багато орангутанів гинуть у розпал вогненної стихії. За останні десять років чисельність орангутанів скоротилася на 30-50%, і надалі єдиний вид цієї мавпи в Азії може зникнути протягом декількох десятиліть.

На дев’ятому місці в списку – слони, місця перебування яких будуть також скорочуватися через більш сухий і менш передбачуваний клімат в Африці південніше Сахари.

Слон
Слонам не буде де жити?

Замикають список альбатроси – шість із семи видів австралійського альбатроса найбільш вразливі через те, що прив’язані до одного місця гніздування. Також вони залежать від температури води: тепла вода менш багата їжею, і через недолік їжі багато птахів гинуть.

Альбатрос
Альбатрос замикає перелік видів, що можуть зникнути до 2050 року

За матеріалами: INFONOVA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *