Deprecated: The PSR-0 `Requests_...` class names in the Request library are deprecated. Switch to the PSR-4 `WpOrg\Requests\...` class names at your earliest convenience. in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-includes/class-requests.php on line 24
Антарктичний криль - під загрозою. Завантаж фото та допоможи врятувати найулюбленішу їжу пінгвінів | Зелена Хвиля

Антарктичний криль – під загрозою. Завантаж фото та допоможи врятувати найулюбленішу їжу пінгвінів

Антарктика є останнім незайманим континентом і домівкою дикої природи з винятковим різноманіттям пінгвінів, китів, тюленів, альбатросів. Надзвичайну роль в існуванні екосистеми південного регіону відіграє маленький за зростом криль. Крилем називають представників загону евфаузієвих ракоподібних, що об’єднує понад 80 видів мешканців відкритого океану. Антарктичний криль, який має наукову назву Euphausia superba, за розмірами складає близько 6 сантиметрів завдовжки і важить до двох грамів. Ці чудові маленькі створіння є одними з найчисленніших у світі багатоклітинних тварин. Як показали дослідження, криль створює найбільші скупчення тварин на планеті, до того ж він виробляє активні ферменти, що здатні руйнувати білки.

Антарктичний криль є найважливішою ланкою харчового ланцюга екосистем Антарктики і Південної Атлантики, адже він забезпечує їжею сотні видів морських ссавців та птахів. Зростаючий інтерес до криля, як до корму для штучного розведення риби, а також  виробництва високоякісних жирів для харчових добавок, спричиняє швидке зростання його вилову, що може випередити потреби хижаків, залежних від криля. Крім того, популяція криля дуже вразлива до глобального потепління, яке надзвичайно небезпечне для Антарктики.

Все в більшій мірі природні споживачі криля, такі як пінгвіни і тюлені, вимушені конкурувати з промисловими риболовецькими судами, що ведуть вилов криля в місцях їх постійного харчування. Нещодавні дослідження показують, що попит на криль почав перевищувати його біомасу для споживачів рачків в окремих областях південно-західної Атлантики, зокрема у зв’язку із значним збільшенням чисельності деяких видів. В результаті пінгвіни і альбатроси схоже мають труднощі з успішним вирощуванням потомства.

Ще більшу занепокоєність викликає факт глобального потепління і впровадження нових технологій промислового вилову криля, що дуже згубно впливають на південну морську екосистему в цілому. Останнє покоління промислових суден є справжніми плавучими заводами, де використовується складне обладнання для вилову, обробки та миттєвого заморожування продукції. Одним з таких траулерів-заводів є судно “Saga Sea ” норвезької міжнаціональної корпорації Aker ASA . Він споряджений таким устаткуванням, яке в змозі проводити безперервне “всмоктування” на борт мільйонів рачків з океану і здатен забезпечити вилов до 120 тисяч тонн криля за один рибальський сезон, що перевищує сезонні значення вилову усіх промислових “крилевих” траулерів на сьогодні!

Антарктичний пінгвін. Додай власне фото!

Одними із найбільш вразливих жертв зниження кількості криля можуть стати антарктичні пінгвіни. В останній час пінгвіни знаходяться під загрозою зникнення через скорочення площ льодовиків, викликане кліматичними змінами, а також через промисел на антарктичного криля. Колоніям криля все важче добувати достатньо криля для виживання.

У жовтні цього року Комісія із збереження антарктичних морських живих ресурсів (АНТКОМ) – міжнародний орган, який регулює вилов криля – має прийняти ряд важливих рішень щодо управління промислом криля. Кожен з Вас може допомогти переконати АНТКОМ прийняти до уваги потреби пінгвінів при визначенні максимально допустимого рівня вилову криля.

Завантажте своє фото на сторінці кампанії, аби воно стало частиною міжнародної фотомозаїки зображення пінгвіна, яка буде звертатися до Комісії із збереження антарктичних морських живих ресурсів з проханням зберегти криль – улюблену їжу пінгвінів.

Більше інформації про антарктичного криля шукайте у звіті.

Зелена Хвиля

Екологічні новини від Зеленої Хвилі

Recent Posts

Роль зелених насаджень в післявоєнному відновленні громад України: опитування

    Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…

16.04.2024

Другий Всесвітній Лісовий форум: ділимося досягненнями зі світом!

У жовтні 2023 року у Вашингтоні відбувся Другий Всесвітній Лісовий форум. Понад 1200 учасників форуму…

27.03.2024

Тренер 1 #2

В процесі оновлення

13.03.2024