Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

Пілотний проєкт (2016) з вивчення можливостей вдосконалення функціонування зелених зон в містах як інструменту адаптації як зелених насаджень, так і населення міст до негативних проявів кліматичних змін. У рамках проєкту влітку 2016 року:

  • проведено теплову зйомку мікрорайонів Києва тепловізором з безпілотника для трьох житлових кварталів Києва, двох бульварів і однієї вулиці;
  • проведено вимірювання фотосинтетичної активності листків 5 видів дерев під час хвилі спеки: (1) клен звичайний, (2) гіркокаштан звичайний, (3) липа серцелиста, (4) акація біла та (5) тополя чорна;
  • У партнерстві з ЦАКДЗ сформовано теплову карту Києва за даними супутникових знімків 2013–2015 рр. та порівняно з фактичними відсотками озеленення районів Києва.

Результати проєкту викладено у брошурі Адаптація до зміни клімату: зелені зони міст на варті прохолоди та було представлено на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа центрі. За результатами прес-брифінгу тема мала певний резонанс; про нас написали: Вечірній КиївХмарочосЦензор.нетZnaj.uaЕлектронні вісті, та газета День.

Команда проєкту: активісти студентського екоклубу та кафедри екології НаУКМА, експерти Центру аерокосмічних досліджень Землі ІГНАНУ та інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАНУ за технічної підтримки компанії Drone.ua. Підтримка проєкту: фінансування Програми малих грантів ClimateForumEast II та НЕЦУ.

У 2018-2019 проєкт отримав підтримку на продовження досліджень від National Geographic Society. Екоклуб виступає партнером. Фб сторінка проєкту: https://www.facebook.com/CoolGreenKyiv/ Результати проєкту доступні у публікації за посиланням – у вигляді тексту та відео-презентації.

Коментування вимкнене.