Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/tpl_page-category-post.php on line 11

Проект 2020-2022 р.

 

2021 р. – створено навчально-методичний комплект до курсу за вибором для учнів ЗЗСО 3-4 класів «Кліматична абетка» (програма, методичні рекомендації і розробки уроків, зошит). Авторка – Санковська І.М.

Це перший в Україні і перший в освітній площині початкової ланки НУШ курс для початкової школи з вивчення теми зміни клімату. З його допомогою ми прагнемо, щоб учасники курсу зрозуміли необхідність збереження глобальної рівноваги, особисту причетність кожного до проблем довкілля й зміни клімату зокрема. Створені методичні матеріали та рекомендації – це сподівання, що від привнесення кліматичної складової у сучасну освіту може змінитися ставлення до довкілля в учнів та їх родин.

2022 р. – створено навчально-методичний комплект до курсу за вибором для учнів ЗЗСО 5-6 класів «Клімат-бокс» (програма, методичні рекомендації і розробки уроків, зошит). Авторки – Санковська І.М., Пруцакова О.Л.

Курс знайомить і занурює учнів 5-6 класів у теми з історії клімату, природних і антропогенних причин його зміни. Розповідає про хвилі тепла, втрату водності, стихійність атмосферних явищ, катаклізми й адаптацію місті сіл до них. Прослідковує залежність між таненням полярного льоду та льодовиків і підняттям рівня Світового океану. Акцентує увагу на явищі міграції рослин і тварин, агресивного наступу інвазивних видів на місцеві (аборигенні) види. Привертає увагу до найактуальнішої для сьогодення теми кліматичних мігрантів. Ґрунтовно знайомить з наслідками зміни клімату в Україні.

Бажаючи уникнути зайвої науковості, ми доповнюємо вищезгадану теорію зрозумілими для молодших підлітків завдання в зошиті-актівіті, продуманими експериментами та практичними вправами, проєктною діяльністю, спрямуванням на пошук та дослідження, вдосконалення навичок медіаграмотності.

 

2020-2022 р. Дворічна серія з 24 тематичних вікторин про екологічні дати місяця з розіграшем книжок екологічного змісту. Появі вікторини передувала публікація на фейсбук-сторінці ГО УЕК «Зелена хвиля» впродовж місяця інформації про 3-5 екодат та добиралася книга відповідного спрямування до однієї з екодат. Авторка – Санковська І.М.

 

Проект 2022-2023 р.

2023 р. – створення навчального видання «Мій перший кліматичний словник-довідник» для всіх зацікавлених у темі зміни клімату. Авторки – Санковська І.М., Пруцакова О.Л.

Видання «Мій перший кліматичний словник-довідник» охоплює понад 260 базових термінів і понять з кліматології, дотичних розділів сучасної екології та теми зміни клімату. Також у виданні представлено терміни, що стосуються впливу збройного конфлікту в Україні на довкілля та зміну клімату внаслідок активних бойових дій.

Словником-довідником можуть скористатися учні та студентська молодь, яка отримує початкові знання про природні й антропогенні причини зміни клімату, здобуває кліматичну або метеорологічну освіту, зможе оцінювати наслідки й масштаби впливу людини на природу.

 

2023 р. – створення профорієнтаційного видання «Мій путівник світом кліматичних професій» для всіх зацікавлених у темі зміни клімату. Авторка – Санковська і.М.

Матеріал путівника насичений інформацією з професійного інформування та професійної орієнтації. Структурно побудований з 3 розділів, які присвячені:

– професіям, що розповідають про клімат минулого,

– кліматичним професіям сучасності,

– кліматичним професіям майбутнього.

Видання може стати у нагоді учнівській і студентській молоді, яка ознайомиться з відомостями про природні й антропогенні причини зміни клімату, дізнається про особливості професій, які «працюють» із кліматом сьогодні та можуть відтворити його минулі «обличчя», оцінити наслідки й масштаби впливу людини на природу, набуде знань про клімат та способи корекції власної діяльності у безпосередній та опосередкованій взаємодії з природою.

 

2023 р. – створення видання з медіаграмотності «Як знаходити і споживати інформацію про зміну клімату» для всіх зацікавлених у роботі з достовірною інформацією та пошуком першоджерел з теми зміни клімату. Авторка – Санковська І.М.