Головна | Держава

За незаконну лісозаготівлю Польща може платити 100 000 Євро на день

29 Листопада 2017


Фото euractiv.com

Європейський суд заявив, що Польща може бути оштрафована на 100 000 євро на день, якщо у країні продовжиться великомасштабна вирубка лісу у Біловезькій Пущі. Національний парк «Біловезька пуща» включений у Список Світової спадщини ЮНЕСКО.

Парк розташовується на кордоні між Польщею і Білоруссю та є домівкою для європейських зубрів та рідкісних птахів.

Нещодавно польський уряд потроїв квоти на вирубку, незважаючи на протести екологічних груп та критику з боку Європейського Союзу. Таке рішення Польщі порушує європейські правила захисту дикої природи.

20 листопада Європейський суд підтвердив свою попередню позицію: Польща повинна негайно припинити ведення лісозаготівель, поки не буде прийнято остаточне рішення у справі.

У Польщі ж повідомили, що наразі рубка необхідна. Адже вирубуються лише дерева, пошкоджені комахами. До того ж, вирубки, на думку уряду, здійснюються і для безпеки людей, які збирають у лісі гриби.

У Європейському суді заявили, що у Польщі є ще 15 днів, аби довести дотримання заборони на ведення лісозаготівель. Лісозаготівлі дозволяються лише в деяких окремих випадках, коли це дійсно пов’язано з безпекою громадян.

Вважається, що ключовим лобістом ведення лісозаготівель є міністр охорони навколишнього середовища Польщі Ян Шишко.

Даріуш Гатковскі, фахівець із біологічного різноманіття у Польському відділення Фонду дикої природи, сказав: «Рішення Суду є сигналом для польського Міністерства навколишнього середовища про недопустимість неповаги до закону».

За судовим рішенням, якщо буде виявлено порушення, Польща буде змушена заплатити штраф у розмірі 100 000 євро на день.

 

2541 переглядів