УМКАНатхненні успіхами учасників весняно-літнього туру містами України (Київ, Львів, Рівне, Полтава, Чернівці) УМКА запрошує актиівістів з Тернополя, Вінниці, Івано-Франківська, Кам’янця-Подільського та Хмельницького взяти участь у в наступній хвилі еко-тренінгів “Генерація Е” .

Зустрічай у своєму місті: Тернопіль 13-14.09, Вінниця 27-28.09, Івано-Франківськ 18-19.10, Камянець-Подільський 8-9.11, Хмельницький 22-23.11. Щодо деталей реєстрації слідкуйте за оголошеннями.

Читай більше в інтерв’ю Андрія Яцишина.

Інна Дацюк: «Саме тобі вирішувати, що потребує твоє місто!»

— Інно, розкажидетальніше про тематику тренінгів? Чому виникла необхідність їх проведення?

— УМКА (Українська молодіжна кліматична асоціація) зі самого початку свого існування сконцентрувалась на освітній діяльності для молоді, що прагне змінити власне життя та життя навколишніх людей на краще. Так ми розвиваємо рух за безпечний клімат, енергоефективну, зелену та квітучу Україну. На жаль, на відміну від Києва, де зародилася УМКА, в інших містах України відбувається не так багато акцій екологічного спрямування. Тому ми вирішили, що варто поширювати наш рух на всю державу; підтримувати активістів у різних регіонах. Так виникла ідея тренінгового туру «Генерація Е». Цією назвою ми хотіли висловити, що саме відбувається на тренінгах. Також їх можна описати, як «магію позитивних змін». Разом з молоддю ми генеруємо енергію натхнення і відповідальності. Віру в те, що ми здатні самі обирати майбутнє, в якому будемо жити: безпечне, здорове, чисте, з рівними правами і можливостями для кожної людини.

— Які корисні знання та навички зможуть отримати відвідувачі тренінгів?

— Всі знання та досвід, якими ми ділимося на тренінгах, — це те, що вже перевірили на собі: інструменти управління проєктами, залучення ресурсів для їх реалізації та створення успішної команди. Ну, й куди ж без роботи з медіа та комунікацій.

— Хто буде ділитися інформацією з відвідувачами?

— Тренінги проводитимуть такі ж молоді люди, які повірили у власні сили й мають за спиною багато різних проєктів і різноманітного досвіду їх реалізації. Усі тренери – це активісти УМКА, які виконують різні ролі в організації і є успішними в певному виді діяльності. Мій улюблений напрямок — робота в команді, а також теми медіа та комунікацій. Степан Кушнір розповість про успішну співпрацю з органами влади, партнерство і залучення ресурсів. А Інна Корсун поділиться секретами вдалого управління проєктами. Звичайно будуть тематичні блоки про зміни клімату та сталу енергетику, це основа всієї нашої діяльності і тренінгу відповідно.

— Розкажи, що це таке «еко-проєкти» й для чого вони?

— Ми говоримо про еко-проєкти в рамках кампанії «Бери і Роби». Це кампанія практичних проєктів, що відповідають трьом критеріям:

  • позитивно впливають на довкілля;
  • роблять місто приємнішим для життя;
  • об’єднують людей, які їх реалізують чи користуються їхніми результатами.

Також, ці проєкти нескладно реалізувати, маючи невелику команду однодумців. Наприклад, це може бути міський город, де ви будете вирощувати салат. Або екологічний дитячий майданчик. Або зелене графіті та стіні ЖЕКу. Чому б ні?

— Як все ж таки зробити своє місто кращим?

— В першу чергу треба зрозуміти, що саме потрібно твоєму місту. І це точно — активна молодь, що хоче мати можливості для розвитку, безпечне довкілля та цікаве дозвілля. Тобто, я вважаю, треба починати з себе, з команди однодумців та того, що дуже-дуже надихає. Може це чистий парк? А може сонячна панель на твоєму будинку? А може…? Саме тобі вирішувати, що потребує твоє місто!

— Що ти хочеш побажати відвідувачам тренінгів?

— Хочу побажати віри в себе й миру (в середині та навколо). Цього достатньо, щоб все у нас було так, як ми цього хочемо і заслуговуємо. До зустрічі на тренінгу https://vk.com/generationeternopil

One Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *