Загальний потенціал розвитку українського ринку чистих технологій за напрямками управління відходами, водних технологій, підвищення екологічної безпеки промислових підприємств та впровадження енергозберігаючих технологій складає більше 325 млрд. грн. ($40 млрд.). Зокрема, за оцінками IBCentre, близько 105 млрд. грн. необхідно інвестувати для рішення поточних проблем в проєкти переробки твердих побутових відходів,  70 млрд. грн.  – в сегмент водопостачання і каналізації, 100 млрд. грн. – в проєкти підвищення екологічної безпеки промислових підприємств, головним чином теплових електростанцій та металургійних заводів, близько 50 млрд. грн. потрібно для реалізації першочергових заходів підвищення енергоефективності в комунальному секторі.

За словами виконавчого директора IBCentre Юлії Березовської, за своїм інвестиційним потенціалом український ринок чистих технологій в світлі накопичених за десятиліття проблем є одним із найцікавіших в Європі, але його розвитку сьогодні заважає цілий ряд перешкод. «Десятки міжнародних гравців із великою зацікавленістю спостерігають за Україною як країною великих можливостей. Однак, для матеріалізації їх планів потрібно виправити законодавчі недоліки в частині захисту інтересів інвесторів і організації ефективного державно-приватного партнерства, а також посилити стимулювання промислових компаній знижувати свій вплив на навколишнє середовище.  Останнє не тільки збільшить ринок чистих технологій в Україні, але й посилить конкурентні переваги виробників, адже екологічна складова товару відіграє все більшу роль при роботі із зовнішніми ринками”, – підкреслила експерт.

Для обговорення інвестицій в український сектор чистих технологій, а також модернізації промислових підприємств і інфраструктури житлово-комунального господарства авторитетні галузеві спеціалісти, топ-менеджери та власники компаній, керівники профільних міністерств та відомств зберуться в рамках 2 Міжнародного форуму чистих технологій в Україні EСOSMART-2012, який відбудеться 22-23 травня в Києві (готель “Премьєр Палас”). Організатором форуму виступає IBCentre в партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Цікаво, що вперше в Східній Європі транспортне супроводження форуму EСOSMART-2012 буде повністю здійснюватися електромобілями та автомобілями на біопаливі Е85. Зокрема, в рамках проєкту будуть експлуатуватися вироблені в Гонконзі компанією BIO Avtomotiv електромобілі моделей Electric vehicle A-4 та Electric vehicle A-5. Запас ходу даних електромобілів на одній зарядці складає близько 120 км.  Також в рамках форуму будуть використовуватися автомобілі на біопаливі Е85 (Mitsubishi Lancer).

Біопаливні автомобілі та електромобілі будуть використовуватися Організаційним комітетом Форуму головним чином для трансферу учасників із аеропорту та залізничного вокзалу, а також в службових цілях в рамках підготовки події. В цілому буде використовуватися 7 електромобілів та 4 авто на біопаливі. Партнерами транспортного проєкту ECOSMART-2012 виступили компанії «Біо Автомотів» та «Техінсервіс».

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *