Головна | Зміна клімату

Проекти спільного впровадження – Україна залишається лідером з випуску одиниць скорочень викидів

26 Січня 2012


За інформацією Державного агентства екологічних інвестицій України, станом на 01.01.2012 в Україні на різних етапах реалізується майже 300 проектів спільного впровадження:

  • 257 ПСВ отримали листи-підтримки (запланований об’єм скорочення викидів парникових газів протягом 2008-2012 років складає близько 282 млн. тонн СО2-екв.), наразі 38 нових ПСВ знаходиться на розгляді в Держекоінвестагентстві для отримання листів-підтримки;
  • 115 ПСВ (із 257 ПСВ, що мають листи-підтримки) отримали листи-схвалення (запланований об’єм скорочення викидів парникових газів протягом 2008-2012 років складає близько 171 млн. тонн СО2-екв.), наразі 15 ПСВ знаходиться на розгляді в Держекоінвестагентстві для отримання листів-схвалення;
  • 69 ПСВ затверджено Держекоінвестагентством за національною процедурою (Шлях 1) (із них 61 ПСВ вже підтвердили досягнуті скорочення викидів парникових газів);
  • 20 ПСВ затверджено Наглядовим комітетом спільного впровадження (НКСВ) за міжнародною процедурою (Шлях 2) (із них 11 ПСВ вже підтвердили досягнуті скорочення викидів парникових газів);
  • загалом 72 ПСВ вже підтвердили досягнуті скорочення викидів парникових газів;
  • 92 448 716 вуглецевих одиниць (із них 29 591 679 ОУК та 62 857 037 ОСВ) було введено в обіг та передано Держекоінвестагентством за підсумками верифікації 72 ПСВ.
Із наближенням кінцевої дати першого періоду Кіотського протоколу в 2011 році значно активізувався процес погодження проектів спільного впровадження та введення в обіг вуглецевих одиниць.
Динаміка реалізації проектів спільного впровадження в Україні

Динаміка реалізації проектів спільного впровадження в Україні

Станом на 1 січня 2012 року в світі введено в обіг близько 108 мільйонів одиниць скорочень викидів, 58% з яких – введено в обіг Україною. Таким чином, Україна залишається лідером з випуску одиниць скорочень викидів.

Розподіл введених в дію одиниць скорочень викидів за типами проектів представлений нижче.

Проекти спільного впровадження в Україні. Розподіл за типами

Проекти спільного впровадження в Україні. Розподіл за типами

ДАЕІ України оцінює суму інвестицій, отриманих українськими підприємствами від іноземних інвесторів за введені в обіг та передані ОУК та ОСВ, у 600 млн. Євро.

За попереднім прогнозом ДАЕІ, враховуючи поточний статус ПСВ, у 2012 році може бути згенеровано біля 73 млн. вуглецевих одиниць.

У 2012 році планується запровадити нові види проектної діяльності за механізмом спільного впровадження, а саме: програми діяльності спільного впровадження, дрібномасштабні проекти спільного впровадження та їх пакети. Це дозволить “охопити” та розповсюдити механізм спільного впровадження на інші сектори економіки України, які вкрай потребують залучення іноземних інвестицій.

Найбільше проектів спільного впровадження реалізується в Донецькій, Луганській, Запорізькій, Дніпропетровській та Одеській областях.

Читайте також про підсумки реалізації проектів в рамках схеми зелених інвестицій в 2011 році. На сайті ДАЕІ представлений повний текст звіту за 2011 рік.

Автор: Микола Шлапак

Микола ШлапакКонсультант компанії КТ-Енергія. Розробник і автор сайту Зелена Хвиля. Цікавиться екологічною економікою, енергетикою та інформаційними технологіями.
Для контактів: m.shlapak.ua [at] gmail.com

4899 переглядів