Головна | Зміна клімату

Вуглецевий розпродаж

17 Жовтня 2011


Якщо наприкінці серпня, коли приймалося попереднє рішення про невідповідність України вимогам Кіотського протоколу, кількість переданих в реєстри інших країн одиниць скорочень викидів становила 29,8 мільйонів, то на момент затвердження остаточного рішення 12 жовтня 2011 року сягнула вже 62,7 мільйонів. Таким чином, протягом менше, ніж 2 місяців, було випущено 32,9 мільйонів одиниць скорочень викидів – більше, ніж за весь час до цього.

Динаміка випуску одиниць скорочень викидів

Динаміка випуску одиниць скорочень викидів

Додатково, протягом цього ж періоду було передано в реєстри інших країн 20,5 мільйонів одиниць встановленої кількості за скорочення викидів, досягнуті в рамках проектів спільного впровадження до 2008 року (так звані ранні скорочення викидів).

На даний час 72 українські проекти спільного впровадження в рамках Кіотського протоколу зуміли підтвердити досягнуті скорочення викидів парникових газів й отримати вуглецеві одиниці для подальшого продажу.

Покупцями українських вуглецевих одиниць були компанії із Швейцарії, Нідерландів, Великобританії, Іспанії та деяких інших країн.

Нагадаємо, що 12 жовтня для України тимчасово припинена можливість повноцінної участі в ринкових механізмах Кіотського протоколу, зокрема, можливість участі в міжурядовій торгівлі квотами та передачі одиниць скорочення викидів, досягнутих в рамках проектів спільного впровадження за національною процедурою. Однак, вже 15 жовтня група міжнародних експертів представила попередні результати аналізу Національного кадастру викидів парникових газів за 1990-2009 рр., які, за інформацією Державного агентства екологічних інвестицій, мають позитивний характер. В ході презентації попередніх висновків члени ERT повідомили, що кадастр за 1990-2009 рр. в цілому відповідає вимогам до національної звітності. Міжнародні експерти відзначили значний прогрес у підготовці звіту, здатність України оперативно й ефективно реагувати на зауваження, які були висунуті до попереднього кадастру за 1990-2008 рр. Водночас, ними було зазначено, що не варто зупинятися на досягнутому, треба продовжувати розвивати Національну систему оцінки викидів та поглинання парникових газів, зокрема – поліпшувати координацію робіт між різними міністерствами та відомствами.

Експерти повідомили, що проект звіту про перевірку буде офіційно переданий для обговорення до 12 грудня 2011 року, а остаточний звіт очікується до 6 лютого 2012 року. Після цього, згідно з процедурами Кіотського протоколу, Україна зможе подати заявку на відновлення статусу відповідності вимогам Кіотського протоколу.

У свою чергу голова Державного агентства екологічних інвестицій України Сергій Орленко від імені української сторони подякував міжнародним експертам за виконану роботу, їхні висновки та рекомендації. Сергій Орленко повідомив, що всі рекомендації будуть належним чином враховані при розробці наступного документа.

Автор: Микола Шлапак

Микола ШлапакКонсультант компанії КТ-Енергія. Розробник і автор сайту Зелена Хвиля. Цікавиться екологічною економікою, енергетикою та інформаційними технологіями.
Для контактів: m.shlapak.ua [at] gmail.com

3762 переглядів