Головна | Зміна клімату

Українські підприємства поспішають скористатися вигодами Кіотського протоколу

15 Вересня 2011


11-12 жовтня відбудеться 15 засідання Комітету з нагляду за дотриманням вимог Кіотського протоколу, на якому може бути прийняте остаточне рішення щодо невідповідності України вимогам Кіотського протоколу. Це покличе призупинення повноцінної дії ринкових механізмів Кіотського протоколу: уряд втратить право здійснювати міжурядову торгівлю квотами, а українські підприємства, які реалізують проекти спільного впровадження за національною процедурою, втратять тимчасово можливість отримувати та продавати одиниці скорочень викидів.

Українські підприємства намагаються отримати можливий максимум до призупинення дії ринкових механізмів для України. Протягом перших тижнів вересня Державному агентству екологічних інвестицій було доручено перевести в реєстри інших країн близько 14,2 мільйонів одиниць встановленої кількості – квот на викиди парникових газів. Такого обсягу скорочень було досягнуто в рамках 13 проектів спільного впровадження на українських підприємствах за період до 2008 року.

Нагадаємо, що перший період зобов’язань Кіотського протоколу розпочався в 2008 році і закінчиться наприкінці 2012 року. Саме за цей період українські підприємства мають можливість отримувати одиниці скорочень викидів, згенеровані в результаті проектів спільного впровадження, та продавати їх іноземним покупцям. Однак, для проектів, розпочатих до 2008 року, існує можливість підтверджувати та продавати так звані ранні скорочення викидів (скорочення викидів досягнуті протягом періоду від початку діяльності за проектом до початку 2008 року) та реалізовувати їх у формі одиниць встановленої кількості.

Цікаво, що до цього за всіма проектами було передано близько 19 мільйонів ранніх скорочень викидів.

За повідомленнями в ЗМІ, президент України, Віктор Янукович, сьогодні заявив про можливість кадрових змін у зв’язку із проблемами у виконанні Україною своїх зобов’язань за Кіотським протоколом.

3598 переглядів