Головна | Технології

2011 – рік народження сучасної вітроенергетики України

13 Вересня 2011


Україна має величезний нереалізований потенціал для розвитку вітроенергетики та будівництва сучасних вітрових електростанцій. Вже кілька років в Україні чисельні компанії заявляли про наміри будівництва великих вітроенергетичних комплексів потужністю сотні мегават. Однак, лише в цьому році перші проекти перейшли до практичної реалізації, тому сміливо можна назвати 2011 рік роком народження сучасної вітроенергетики України.

Новоазовська вітрова електростанція

Новоазовська вітрова електростанція. Фото з сайту fuhrlaender.de

В лютому 2011 року були встановлені перші сучасні вітрові турбіни на Новоазовській вітровій електростанції. Вітрова електростанція знаходиться поблизу села Безіменне на побережжі Азовського моря, а розробником проекту виступає ТОВ “Вітровий парк “Новоазовський”. В липні 2011 року відбулося урочисте відкриття нової електростанції за участю тодішнього губернатора Донецької області, Анатолія Близнюка. Тоді було представлено широкому загалу 10 введених в дію вітрових турбін загальною потужністю 25 МВт. До кінця року планується встановити ще 13 турбін загальною потужністю 32,5 МВт. Всього ж, проектна потужність електростанції – 107,5 МВт (планується встановити 43 вітрові турбіни Fuhrlander FL 2500/100 потужністю 2,5 МВт кожна).

Такі ж вітрові турбіни розпочали встановлювати і в Миколаївській області поблизу Очакова (с. Дмитрівка). До кінця року планується встановити 10 установок загальною потужністю 25 МВт. Очікується, що в жовтні Очаківська вітрова електростанція розпочне виробництво електричної енергії. В подальшому планується нарощення потужності вітрової електростанції та будівництво нових електричних підстанцій та ліній електропередач для забезпечення можливості експорту електроенергії до національної енергосистеми. Розробником проекту виступає ТОВ “Вітровий парк “Очаківський””. Ще одну вітрову електростанцію планується збудувати в Березанському районі Миколаївської області.

Компанії “Вітряний парк Новоазовський”, “Вітряний парк Очаківський” і “Вітряний парк Березанський” діють в рамках інвестиційного проекту компанії ТОВ “Вітрові парки України”, яку, за інформацією “Економічної правди”, пов’язують із іменем Анатолія Близнюка, нинішнім міністром будівництва та ЖКГ.

Найближчим часом будівництво вітрових турбін планують розпочати компанії ТОВ “Конкорд Групп” (Казантипська вітрова електростанція потужністю 100 МВт) та ДТЕК (Ботієвська вітрова електростанція потужністю 200 МВт).

Нагадаємо, що 27 жовтня на виставці GreenExpo фахівці обговорюватимуть практичні питання реалізації вітроенергетичних проектів в Україні. Інформацію про інші цікаві екологічні події шукайте у нашому календарі.

5096 переглядів