Головна | Події

EnergyCamp-Северинівка у фото і словах

31 Липня 2010


24-25 липня відбувся вже третій в цьому році EnergyCamp в енергоефективному селі Северинівка поблизу Жмеринки. На EnergyCamp’і зібрались представники громад, громадських організацій, підприємців, журналістів, винахідників, студентів та інноваторів аби через реальний досвід (а через нього – і розуміння) можливостей відновлюваної енергетики допомогти сільським громадам зекономити на енергоносіях через програми енергоефективності.

EnergyCamp-Северинівка

EnergyCamp-Северинівка

Олег Левченко

Олег Левченко

Партнером Северинівського EnergyCamp’a виступила Подільська агенція регіонального розвитку. Олег Левченко – керівник агенції, розповів про те, як і з чого розпочався проект “Енергоефективне село”, етапи реалізації та результати.

Програма “Енергоефективне село” розпочала свою реалізацію в Северинівці в травні 2008 року. Локальною метою проекту є створення моделі ефективного використання альтернативних джерел енергії у селі Северинівка. Для цього вперше в Україні в одній сільській громаді встановлене обладнання, яке виробляє енергію з застосування чотирьох різних технологій – вітрогенерування, біогазову, біодизельну, та піролізну. Для опалення технічних приміщень дитячого садочку використовують біогазову установку. Додаткову подачу води в мережу водогону здійснюють за допомогою енергії вітру (вітроводопідйомної установки). Вітроелектрогенератор та піролізний котел забезпечують тепловою та електричною енергією приміщення створеного комунального спортивного залу. Транспортні засоби комунального господарства сільської ради використовують паливо, вироблене біодизельною установкою.

Учасники кемпу мали змогу побачити всі досягнення проекту під час екскурсії, яку проводив сільський голова Олександр Христюк.

Олександр Христюк

Олександр Христюк проводить екскурсію Северинівкою

Ось це – котлован для колектора теплообмінника (теплового насосу), що обігріватиме сільський фельдшерсько-акушерський пункт.

Тепловий насос у Северинівці

Котлован для теплового насосу

На базі Северинівки планується створити навчально-методологічний майданчик для навчання та підвищення кваліфікації як представників місцевої влади, так і бізнесу. Більше про проект можна дізнатися на сайті energy-village.in.ua.

Більш детальний звіт про EnergyCamp дивіться на сайті організаторів. Презентації доповідачів можна знайти на SlideShare.

Також не забувайте, що вже розпочато реєстрацію на EnergyCamp-Київ (28-29 серпня)

4420 переглядів