Всесвітній фонд природи наполягає на 100% відновлюваних джерел енергії у світі до 2050 року

Всесвітній фонд природи випустив нову доповідь з викладом пропозицій, як ЄС може виконати і підвищити існуючі енергетичні цілі. Доповіть показує, чого Європа повинна досягти у 2030 році, щоб перейти на повне використання відновлюваних джерел енергії у 2050 році. Зараз Європейська комісія починає розробку кліматичних та енергетичних цілей на період після 2020 р.

Доповідь Всесвітнього фонду природи “Виведення ЄС на шлях 100% відновлюваних джерел енергії” було випущено на фоні “все більш активних” дебатів відносно того, що повинно бути зроблено після досягнення сьогоднішніх цілей “20-20-20”.
Всесвітній фонд природи за консультацією “Ecofys” говорить про можливість 100% задоволення світових енергетичних потреб до 2050 року, яка була оприлюднена в “Глобальному енергетичному сценарії 2050”, що описує, якою повинна стати Європа для сприяння досягненню цієї мети.

“Цей документ є своєрідним нагадуванням про те, що амбітні цілі 100% відновлюваної енергії до 2050 року цілком досяжні і, в перспективі, дозволять заощадити гроші,” – заявляє Всесвітній фонд природи.

“Енергетичний сценарій 2030” ЄС стверджує, що інвесторові потрібна стабільність після закінчення терміну цілей “20-20-20”, і закликає до більшої ясності політики щодо відновлюваних джерел енергії.

“Ми повинні переглянути, як наша енергетична система має розвиватися після 2020 року, так щоб не розпорошити, а максимізувати поточні вигоди”, продовжує Всесвітній фонд природи.

Визнаючи необхідність розробки плану розвитку відновлюваної енергії після 2020 року, Європейська комісія вже надала три варіанти в червні минулого року:

Ми повинні продовжувати розвивати відновлювані джерела енергії і просувати інноваційні рішення. І зробити це ми повинні економічно ефективним способом” – зазначив Гюнтер Оттінгер, повірений з питань енергетики.

Економія енергії
Дослідження, проведені фірмою “Ecofys” для Всесвітнього фонду природи, показують, що для забезпечення в 2050 році 100% відновлюваної енергетики, до 2030 року первинна економія енергії в ЄС повинна збільшитися на 38%, а виробництво відновлюваної енергії – на 41%. У цьому випадку викиди парникових газів можуть скоротитися на 50%.
Всесвітній фонд дикої природи додає, що до 2030 року відновлювані джерела енергії повинні покривати 41% попиту з 27 країн-членів ЄС, що складає 16 ексаджоулів (1018джоулів). Зростання відновлюваної енергетики у поєднанні зі зниженням споживання енергії сприятиме цьому збільшенню. Організація також говорить, що постачання відновлюваних джерел енергії повинні стати пріоритетними “в цілях стійкого розвитку енергії сонця, вітру, води і геотермальної енергії і тільки потім біоенергії при дотриманні суворих умов”.

20-20-20
Аргументуючи подальший розвиток відновлюваних джерел енергії в ЄС, Всесвітній фонд природи говорить, що досягнення вже погоджених кліматичних цілей “20-20-20” – скорочення ЄС викидів парникових газів на 20% від рівня 1990 року, збільшення виробництва відновлюваної енергії до 20% і підвищення енергоефективності на 20% могло б створити 5 млн. робочих місць. Зменшення загального об’єму викидів на 30% замість 20% могло б створити шість мільйонів робочих місць в Європі до 2020 року. ЄС також зміг би скоротити імпорт викопного палива, який щорічно складає більше 500 млрд. євро.

За матеріалами: pv-magazine.com та wwf.panda.org

Переклад: АВЕ «Альтернатива»

Наталія Гозак

Експерт Всесвітнього Фонду Природи (WWF)

Recent Posts

Презентація Онлайн Академії i-Tree4UA

Як громадам адаптуватися до зміни клімату? Чому правильний облік та інвентаризація дерев важлива? Які інструменти…

12.01.2025

I-Tree eco згуртувало ірпінських екоактивістів

Випускниця «Всеукраїнської академії I-Tree 4 UA Анастасія Михайленко» з Ірпеня, за гарні показники в навчанні,…

30.12.2024

Інструменти i-Tree популярні у світі та Україні

ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…

01.12.2024

Молодь освоює i-Tree Eco!

11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…

16.10.2024