Україна отримала грант Світового Банку на створення вуглецевого ринку

За повідомленням прес-служби Фонду цільових екологічних (зелених) інвестицій, Україна стала єдиною країною, що отримала грант Світового банку на другому засіданні Асамблеї Партнерства задля підготовки до ринкових механізмів (PMR – Partnership for Market Readiness) 27-28 жовтня в Стамбулі. Усього в рамках засідання з презентаціями виступили 7 країн-учасниць проєкту Світового банку «Партнерство задля підготовки до ринкових механізмів».

У резолюції другого засідання Асамблеї учасники високо оцінили роботу України та її презентацію щодо перспектив створення в державі внутрішнього вуглецевого ринку.

За результатами зустрічі Україна отримає перший транш гранту у розмірі 315 тисяч доларів США, який передбачено для реалізації підготовчої фази проєкту PMR в Україні. А саме – для підготовки українською стороною технічного завдання на реалізацію основної фази проєкту, оцінку нинішньої ситуації в Україні та розроблення документу «Пропозиції щодо ринкової готовності» (Market Readiness Proposal).

Партнерство задля підготовки до ринкових механізмів – це ініціатива Світового банку, яка має на меті виробити для держав найоптимальнішу модель впровадження вуглецевого ринку з урахуванням досвіду інших країн-учасниць проєкту. Ініціатива має на меті створення технічних, політичних та інституційних систем, які необхідні для того, щоб країна змогла впровадити ринкові інструменти з метою мобілізації фінансування за рахунок приватного та державного секторів задля мінімізації викидів парникових газів і низьковуглецевого розвитку економіки.

Україну на засіданні представляли співробітники Державного агентства екологічних інвестицій України та Фонду цільових екологічних (зелених) інвестицій, які виступили із презентацією діяльності України у сфері створення внутрішнього вуглецевого ринку. Нагадаємо, 18 жовтня за підтримки Світового банку Держекоінвестагентство та Фонд провели Круглий стіл із залученням державних органів, а також експертних, бізнесових та громадських організацій, присвячений перспективі участі України у проєкті PMR.

Загалом реалізація проєкту передбачає фінансування у розмірі від 3 до 10 млн дол. США (орієнтовно для України це може бути сума у $5 млн.). Він складатиметься із п’яти етапів.

1 етап – розробка технічного завдання та пропозицій щодо ринкової готовності (опис наявних ресурсів, особливостей української системи викидів парникових газів та їхнього обліку, пропозиції щодо вдосконалення наявних можливостей).

2 етап – збір даних щодо викидів парникових газів та розробка методик управління цими даними.

3 етап – визначення обсягів дозволів на викиди парникових газів, які розподілятимуться серед учасників ринку.

4 етап – розробка нормативно-правової бази для подальшого впровадження вибраної моделі ринку.

5 етап — формування системи управління ринком.

Нагадаємо, що проєкт закону, який передбачає створення внутрішнього вуглецевого ринку в Україні був прийнятий в першому читанні Верховною Радою України ще рік тому.

Зелена Хвиля

Екологічні новини від Зеленої Хвилі

Recent Posts

Інструменти i-Tree популярні у світі та Україні

ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…

01.12.2024

Україна – доступна в i-Tree Canopy

Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…

02.11.2024

Молодь освоює i-Tree Eco!

11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…

16.10.2024

Ширимо знання про i-Tree Eco!

Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…

16.10.2024

Ділимося результатами короткого опитування щодо важливості міських зелених зон для українців в умовах війни.

Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…

02.08.2024

Роль зелених насаджень в післявоєнному відновленні громад України: опитування

    Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…

16.04.2024