Весна 2013 заблокувала Україну снігом, а напередодні літа зимова погода нагадала про себе ще у шести європейських країнах, зафіксувавши погодні мінімуми у Франції, Бельгії, Італії, Іспанії, Німеччині і Швейцарії. На зміну снігу прийшли дощі й урагани. Одеський регіон, наприклад, перші п’ять днів літа був буквально відрізаний від електромереж. Все це – не перші і далеко не останні прояви глобальних кліматичних змін на нашій планеті, причиною яких є діяльність людства. Вирішення проблеми, перш за все, в нас самих – у нашому способі життя і мислення. Воно багато в чому залежить від нових інноваційних технологій, серед яких особливої уваги заслуговують відновлювальні джерела енергії.
Кожен може почати з себе: економити ресурси, хоч іноді замінювати автомобіль на велосипед, сортувати відходи, не забруднювати навколишню територію (особливо актуально під час літніх вилазок на природу) та ін. Запорука успіху в двох складових: зміна у свідомості людей і політична воля держави. А нові технологічні рішення дають реальну можливість впливати на більшому рівні: від ефективніших очисних установок для води або для промислових викидів в атмосферу до електромобілів й побутових приладів. Установки і станцій, що використовують відновлювальні джерела для виробництва енергії особливо актуальні, у зв’язку з вичерпуванням і подорожчанням традиційних невідновних паливних ресурсів, як запорука енергетичної незалежності держави.
Нещодавно Україну відвідав німецький експерт з геотермальної енергетики – професор доктор Ернст Гюнгес. Він навів дуже показові цифри, щоб продемонструвати екологічний ефект від використання альтернативних джерел енергії: «Проблема викидів CO2 дуже важлива і показова. 1 кВт / год енергії від згоряння вугілля виробляє 1 кг CO2, якщо ми беремо нафту, – показник складає 0,8 кг СО2, 1 кВт / год енергії з газу виробляє 0,6 кг CO2, геотермальна енергія – 0,02-0,06 кг. І коли ми посилаємося на геотермальну енергію, підрахунки включають всі стадії виробництва – від буріння до згоряння. Тому комбінування традиційних і альтернативних джерел енергії скоротить викиди CO2 на 94-96%». Це дійсно вражає, а для досягнення цієї мети потрібно почати діяти і рухатися до «зеленого» майбутньо
го країни вже сьогодні.
За матеріалами: Асоціація відновлювальної енергетики «Альтернатива»
Хто в темі i-Tree та готовий до нового супер корисного продукту, який ми створили з…
Як громадам адаптуватися до зміни клімату? Чому правильний облік та інвентаризація дерев важлива? Які інструменти…
Випускниця «Всеукраїнської академії I-Tree 4 UA Анастасія Михайленко» з Ірпеня, за гарні показники в навчанні,…
ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…