Домовленості кліматичного саміту в Канкуні дають надію на успіх у боротьбі зі зміною клімату

Учасникам кліматичних переговорів у Канкуні не вдалося досягти повного консенсусу, але тим не менш, завдяки наполегливості Президента Конференції Сторін РКЗЗК, Міністру закордонних справ Мексики Патриції Еспінози, саміт закінчився реальними рішеннями та прийнятими текстами Канкунських домовленостей.

Домовленості кліматичного саміту в Канкуні дають надію на успіх у боротьбі зі зміною клімату

Заперечення Болівії – єдиної країни, яка відмовилася підтримати рішення кліматичної конференції, – були прийняті в якості окремої думки та приєднані до загальних рішень. Таким чином, вперше в історії кліматичні домовленості охопили країни, які відповідають за 80% світових викидів парникових газів, включно із США та Китаєм. Вперше офіційно зафіксовано необхідність недопущення підняття середнього рівня температури на планеті на понад 2 градуси Цельсія.

Значних результатів вдалося досягнути в питаннях фінансування заходів боротьби зі зміною клімату. Сторони переговорів створили Зелений кліматичний фонд, наповнення якого з 2012 року має сягати 100 мільярдів доларів на рік. Фонд буде створено за участі Всесвітнього банку, а керувати ним буде Рада директорів із 24 осіб – по 12 представників від розвинутих країн та країн, які розвиваються. Джерела наповнення фонду, включно із можливістю стягнення додаткових зборів із авіаперевезень, будуть обговорюватися протягом наступного року.

Разом з тим, не вдалося досягнути домовленостей щодо продовження дії Кіотського протоколу, адже проти цього виступили Японія, Росія та Канада. Ці країни наполягають на необхідності заміни застарілого Кіотського протоколу новою угодою за участі США, Індії та Китаю. Обговорення долі Кіотського протоколу продовжиться в рамках відповідної робочої групи вже наступного року, аби якомога швидше прийняти рішення та недопустити часової прогалини між першим та другим періодом зобов’язань.

Зелена Хвиля

Екологічні новини від Зеленої Хвилі

Recent Posts

Інструменти i-Tree популярні у світі та Україні

ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…

01.12.2024

Україна – доступна в i-Tree Canopy

Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…

02.11.2024

Молодь освоює i-Tree Eco!

11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…

16.10.2024

Ширимо знання про i-Tree Eco!

Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…

16.10.2024

Ділимося результатами короткого опитування щодо важливості міських зелених зон для українців в умовах війни.

Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…

02.08.2024

Роль зелених насаджень в післявоєнному відновленні громад України: опитування

    Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…

16.04.2024