Більше того, окремі представнки заявляли навіть про негативну динаміку переговорного процесу. “На жаль, протягом цього тижня ми побачили відступ певних країн від прогресу, зробленого у Копенгагені, та від положень, які були там погоджені”, – прокоментував закінчення переговорів представник делегації США.
Країни, що розвиваються, наголошували на історичній відповідальності розвинутих країн за спричинене зростання концентрації вуглецю в атмосфері та необхідності збільшення заявлених обсягів фінансування боротьби зі зміною клімату та адаптації до наслідків зміни клімату в найбільш вразливих країнах. Пабло Солон, представник Болівії, порівняв ту кількість парникових газів, яку людство ще має можливість викинути в атмосферу в найближчі десятиліття без надмірної шкоди екосистемі планети, із сімейним бюджетом і наголосив, що розвинуті країни вже давно витратили свою частку. Натомість, розвинуті країни вважають, що полеміка про історичну відповідальність не має бути в центрі перегворного процесу, оскільки вносить деструктив у переговори та не дозволяє досягнути практичних результатів.
Протягом тижня переговорів текст, над яким працюють делегати, збільшився вдвічі, але суперечливих питань та положень не стало менше. Прийняття нової обов’язкової для виконання кліматичної угоди цього року в Канкуні черговий раз поставили під сумнів. Однак, на думку секретаріату конвенції зі зміни клімату, у Мексиці країни, тим не менш, можуть досягти вагомого прогресу з питань фінансування боротьби зі зміною клімату та адаптації до наслідків зміни клімату та щодо механізмів передачі провідних технологій країнам, які розвиваються.
Читайте також про наслідки зміни клімату для України.
Хто в темі i-Tree та готовий до нового супер корисного продукту, який ми створили з…
Як громадам адаптуватися до зміни клімату? Чому правильний облік та інвентаризація дерев важлива? Які інструменти…
Випускниця «Всеукраїнської академії I-Tree 4 UA Анастасія Михайленко» з Ірпеня, за гарні показники в навчанні,…
ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…