Третина льодовиків Азії зникне до 2100 року

Навіть якщо середня температура на планеті підніметься лише на 1,5 градуса Цельсія, одна третина всіх льодовиків Азії розтане до 2100 року. Нагадаємо, саме таке обмеження підняття температури встановлене як бажана ціль в рамках світової боротьби зі зміною клімату. Адже метою Паризького договору є посилення глобальної боротьби із загрозою зміни клімату задля стримування підвищення температури на планеті до рівня суттєво меншого ніж на 2 градуси Цельсія, а за можливості й меншого ніж на 1,5 градуси Цельсія в порівнянні із до індустріальними рівнями.

Танення льодовиків в Азії є серйозною проблемою, оскільки мільйони людей частково залежать від талої води із цих льодовиків.

Для дослідження було використано результати 110 різних моделей клімату для чотирьох різних сценаріїв зміни клімату. Отримані висновки засвідчують, що підняття температури всього на 1,5 градуса за Цельсієм призведе до танення приблизно 36 % всього льоду в Азії до кінця століття.

В Азії налічується орієнтовно 5 000 гігатонн льоду, що дозволяє заповнити приблизно 2 мільярди плавальних басейнів олімпійського розміру. Регіон навіть називають «Третім полюсом». 

Наслідки збільшення температури на 1,5 градуса Цельсія будуть дуже помітні для льодовиків Гімалаїв і Тибету. Дослідники прогнозують, що більше половини цих льодовиків розтануть до 2100 року. Особливо загрозливою цю тенденцію робить залежність мільйонів людей із різних країн від талої води льодовиків.

Філіп Краєнбрінк з Університету Утрехта, головний автор дослідження говорить: «На даний момент не схоже, що ми зможемо підтримувати середню температуру на рівні до 1,5 градусів Цельсія. На жаль, здається більш ймовірним, що 49–65 % всього льоду в Азії розтане до 2100 року, що створить серйозну проблему з доступом до води в регіоні».

Дослідницька группа також підкреслила, що висотні райони в Азії прогріваються набагато швидше, ніж у середньому у світі, що робить їх дуже вразливими до зміни клімату.

Зелена Хвиля

Екологічні новини від Зеленої Хвилі

Recent Posts

Україна – доступна в i-Tree Canopy

Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…

02.11.2024

Молодь освоює i-Tree Eco!

11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…

16.10.2024

Ширимо знання про i-Tree Eco!

Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…

16.10.2024

Ділимося результатами короткого опитування щодо важливості міських зелених зон для українців в умовах війни.

Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…

02.08.2024

Роль зелених насаджень в післявоєнному відновленні громад України: опитування

    Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…

16.04.2024

Другий Всесвітній Лісовий форум: ділимося досягненнями зі світом!

У жовтні 2023 року у Вашингтоні відбувся Другий Всесвітній Лісовий форум. Понад 1200 учасників форуму…

27.03.2024