За інформацією Національної океанічної та атмосферної адміністрації США (National Oceanic and Atmospheric Administration – NOAA), 2010 рік долучився до 2005 як найспекотніший за вимірами середньої температури поверхні планети, починаючи з 1880 року. 2010 рік став 34 роком підряд, коли температура поверхні планети була вищою, ніж середнє значення за 20 століття. 10 найспекотніших років спостерігалися після 1997 року. У 2010 році температура поверхні планети була на 0,62 градуси Цельсія вищою, ніж середня протягом 20 століття; температура суші – на 0,96 градуси Цельсія вищою, ніж середня протягом 20 століття, а температура поверхні океанів – на 0,49 градуси Цельсія вищою, ніж середня протягом 20 століття.
Національна аерокосмічна адміністрація США підтверджує дані висновки. “Якщо темпи потепління зберігатимуться на такому ж рівні, як це очікується, і викиди парникових газів продовжуватимуть зростати, то рекорд 2010 року довго не протримається”, – зауважує Джеймс Хансен (James Hansen), директор інституту космічних досліджень Національної аерокосмічної адміністрації (NASA Goddard Institute for Space Studies).
Аналіз фахівців NASA базується на даних більш, ніж 1000, метеорологічних станцій у всьому світі, супутникових даних про температуру поверхні океану та вимірюваннях дослідницьких станцій в Антарктиці.
Метеоролог Джеф Мастерс з Weather Underground відзначає, що в 2010 році 19 країн включно з Україною зафіксували найвищі температури за всю історію метеорологічних спостережень. В Україні найвища температура – 42 градуси Цельсія (107,6 градусів за Фаренгейтом) – була зафіксована 12 серпня в Луганську. Попередній рекорд був зафіксований також в Луганську – 1 серпня 2010 року температура піднялася до 41,3 градусів Цельсія. Така ж температура спостерігалася 20 та 21 липня 2007 року у Вознесенську.
Читайте також про інші наслідки зміни клімату для України.
ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…