Categories: Технології

Завдяки переходу на біомасу в Арцизькій лікарні економитимуть мільйони гривень

Як можна знайти півмільйона гривень, вже знають в Арцизькій центральній районній лікарні. Отримані перші цифри по роботі її реконструйованої котельні. Місяць тому, 17 січня 2012 року, вона була переведена на альтернативне місцеве паливо. Тепер лікарня замість дорогого і не дуже якісного вугілля обігрівається пеллетами, подрібненою та висушеною біомасою, торфобрикетами.

Старий вугільний котел Арцизької лікарні

Це стало можливим в результаті реалізації Регіональної програми енергоефективності Одеської області на 2010-2014 роки та інвестиційного проєкту у форматі державно-приватного партнерства. В проєкті взяли участь КП «Одеська обласна енергозберігаюча компанія», Арцизькі райдержадміністрація та райрада, ТОВ «ЕкоРесурсЕнерго».

За підрахунками фахівців, при ціні вугілля 1600-1800 гривень за тонну, біопаливо для котельні обходиться майже вдвічі дешевше. Новітні енергозберігаючі насоси, інша котельна техніка, встановлена тут, дозволяють знизити і витрати електроенергії – втричі.

За інформацією заступника директора КП “Одеська обласна енергозберігаюча компанія” Ігоря Завойчинського, вартість тепла складає тепер усього 619 гривень за одну гігакалорію. Для бюджетних організацій Одещини, а може й навіть всієї країни, це, практично, найнижча ціна на сьогодні.

Інвестор очікував забезпечити економію районного бюджету на 20 % або приблизно на 300 тисяч гривень, що дозволило б окупити нове обладнання за три роки. Але перші результати, незважаючи на складні погодні умови саме цього періоду, виявились ще більш оптимістичними: за місяць роботи котельні Арцизької ЦРЛ на біопаливі було вироблено 275 Гкал теплової енергії. Якщо перевести цю цифру у гроші та помножити на кількість днів опалювального сезону, то очікувана економія вже складатиме 35 % або 530 тисяч гривень. Районному бюджету, напевно, знайдеться куди спрямувати півмільйона гривень, які практично лежали під ногами у вигляді біомаси, і які тепер перетворюються у гроші завдяки вдалому прикладу співпраці держави і приватного інвестора.

Новий котел на біомасі
Зелена Хвиля

Екологічні новини від Зеленої Хвилі

Recent Posts

Інструменти i-Tree популярні у світі та Україні

ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…

01.12.2024

Україна – доступна в i-Tree Canopy

Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…

02.11.2024

Молодь освоює i-Tree Eco!

11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…

16.10.2024

Ширимо знання про i-Tree Eco!

Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…

16.10.2024

Ділимося результатами короткого опитування щодо важливості міських зелених зон для українців в умовах війни.

Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…

02.08.2024

Роль зелених насаджень в післявоєнному відновленні громад України: опитування

    Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…

16.04.2024