Компанія iSuppli переглянула прогноз розвитку сонячної енергетики світу у 2010 році у бік збільшення. Відповідно до останніх даних у 2010 році буде встановлено 15,8 ГВт сонячних батарей, тоді як раніше прогнозувалося 14,2 ГВт. В 2011 році, за прогнозами, встановлена потужність світової сонячної енергетики збільшиться ще на 19,3 ГВт, хоча раніше прогнозувалося зростання на 20,2 ГВт.
Спеціалісти компанії прогнозують подальше зменшення вартості сонячних модулів до рівня 1,9 – 2,7 євро за КВт встановленої потужності залежно від загальної потужності установки (ціни вказані для німецького ринку).
Таким чином, незважаючи на скорочення стимулюючих заходів в окремих країнах Європейського союзу (зокрема, в Німеччині, Іспанії) сонячна енергетика, як і вітрова енергетика (див.Встановлена потужність вітрових електростанцій світу стрімко зростає), продовжує активно нарощувати потужність.
Якщо прогнози справдяться, то за результатами 2010 року встановлена потужність сонячних енергосистем досягне 38,7 ГВт, а наприкінці 2011 – вже 58 ГВт, що відповідатиме рівню розвитку вітрової енергетики станом на 2005 рік.
Нагадаємо, що лідерами в розвитку сонячної енергетики є Німеччина, Італія, Іспанія, Японія та Сполучені Штати Америки.
В Україні нещодавно запрацювали лиш перші сонячні електростанцій потужністю 2,5 МВт, однак спеціалісти компанії ПАТ “Квазар” прогнозують, що до 2020 року в Україні може бути до 1 ГВт фотовольтаїчних систем.
Дивіться також карту потенційних проєктів сонячної енергетики України та коментарі експерта в сфер сонячної енергетики щодо перспектив її розвитку в Україні.
Хто в темі i-Tree та готовий до нового супер корисного продукту, який ми створили з…
Як громадам адаптуватися до зміни клімату? Чому правильний облік та інвентаризація дерев важлива? Які інструменти…
Випускниця «Всеукраїнської академії I-Tree 4 UA Анастасія Михайленко» з Ірпеня, за гарні показники в навчанні,…
ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…