Categories: Технології

Прогнози виробництва відновлюваної електроенергії в Україні: такі різні цифри

Рік тому Андрій Клюєв, заявляв, що «зелена енергетика» до 2015 року може досягти 20% в енергетичному балансі України. Про мету уряду збільшити частку відновлювальних джерел у паливному балансі країни говорив і голова НАЕР, Микола Пашкевич. Уряд ставив за мету довести частку відновлюваної енергії до 2030 року до 30%.

В рамках 3-го Міжнародного форуму з відновлюваної енергетики та енергоефективності, який відбувся 17-18 жовтня в Києві, голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Микола Пашкевич озвучив вже іншу цифру – на 2016 рік очікувана доля електроенергії виробленої з поновлюваних джерел енергії складатиме 12-13% загального обсягу. Поновлювані джерела енергії даватимуть країні 9 млрд. кіловат-годин електроенергії. Він також надав характеристику сучасного стану відновлюваної енергетики в Україні: “Сьогодні галузь відновлюваної енергетики в Україні знаходиться на підйомі. Якщо у 2010 р. ми виробили, не враховуючи великої гідрогенерації, близько 240 млн. кіловат-годин електроенергії, то в цьому році ми чекаємо вже 360 млн. кіловат-годин, і на наступний рік плануємо 1,017 млрд. кіловат-годин. Тобто, практично п’ятикратне зростання за два роки”, – повідомив Микола Пашкевич.

В той же час, за інформацією Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, у 2010 році обсяг виробництва електричної енергії електростанціями, які входять до ОЕС України, досяг 187 910,1 млн. кіловат-годин. Таким чином, частка відновлюваних джерел енергії склала в 2010 році лише 0,13%. Навіть враховуючи прогноз Миколи Пашкевича на 2012 рік та базуючись на більш-менш сталому загальному виробництві електроенергії, частка відновлюваних джерел енергії в 2012 році буде на рівні близько 0,5% від загального виробництва. Для досягнення прогнозних 9 мільярдів кіловат-годин виробленої електроенергії в 2016 році найближчим часом в Україні має з’явитися кілька тисяч мегават встановленої потужності електростанцій на відновлюваних джерелах енергії: сонячних, вітрових, малих гідроелектростанцій, електростанцій на біомасі й ін. Та навіть тоді, і навіть враховуючи сталий рівень загального виробництва електроенергії, частка відновлюваних джерел складе близько 5%. Ще близько 7-8% зможуть додати великі гідроелектростанції та гідроакумулюючі станції.

То ж, прогноз на рівні 12-13% до 2016 року виглядає реальним, хоча й оптимістичним, тільки із врахуванням великої гідроенергетики, а також за умови активного розвитку проєктів відновлюваної енергетики в найближчі роки. Збільшення частки до 20% на даному етапі є маловірогідним. Нагадаємо, що на даний час потужність сонячних електростанцій становить близько 88 МВт, а вітрових електростанцій – близько 114 МВт. Враховуючи проєкти, які нині реалізовують, до кінця року ця потужність може істотно збільшитися.

Зелена Хвиля

Екологічні новини від Зеленої Хвилі

Recent Posts

Про Arbor Day Foundation

Знайомимо вас з однією з найбільших у світі організацій, присвячених озелененню - Arbor Day Foundation.…

17.07.2025

Arbor Day Foundation в Україні!

Завдяки нашій співпраці з цією глобальною мережею одна з українських громад стане стійкішою до наслідків…

03.07.2025

Презентація Онлайн Академії i-Tree4UA

Як громадам адаптуватися до зміни клімату? Чому правильний облік та інвентаризація дерев важлива? Які інструменти…

12.01.2025