Categories: Технології

Потужність малих ГЕС України перевищує 100 МВт

В Україні продовжує зростати кількість малих гідроелектростанцій, які отримують право на продаж електроенергії за зеленим тарифом.

31 березня НКРЕ видала ліцензію на виробництво електричної енергії ТОВ «Гідроенергія-1» та затвердила «зелений» тариф ТОВ «Компанія Гідроенерго» (Березівська ГЕС) і ПП «Енерголісбуд–2008» (Лугинська ГЕС та Повчанська ГЕС).

Крім того, на засіданні НКРЕ, яке відбудеться 7 квітня, розглядатиметься питання про затвердження «зеленого» тарифу ще трьом суб’єктам господарювання, кожен з яких експлуатує по одній малій ГЕС.

Сьогодні Комісією застосовується модель диференційованих (сприятливих) тарифів для суб’єктів господарювання, які виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії за кожним видом альтернативної енергії та для кожного об’єкта електроенергетики, які діють до 2030 року.

У липні 2009 року НКРЕ затвердила Порядок встановлення, перегляду та припинення дії «зеленого» тарифу для суб’єктів господарської діяльності. Цей порядок поширюється на суб’єктів господарювання, які отримали ліцензію на здійснення господарської діяльності з виробництва електричної енергії або ліцензію на здійснення господарської діяльності з комбінованого виробництва електричної та теплової енергії.

Починаючи з серпня 2009 року, НКРЕ затверджує «зелений» тариф, зокрема, для суб’єктів господарювання, які експлуатують малі гідроелектростанції. Протягом 2009 року Комісія затвердила «зелений» тариф 14 суб’єктам господарювання, які загалом експлуатують 46 малих ГЕС. У 2010 році «зелений» тариф для даного виду альтернативної енергетики був затверджений 12 суб’єктам господарювання (15 малих ГЕС).

На сьогодні НКРЕ видано 34 ліцензії суб’єктам господарської діяльності, які здійснюють виробництво електричної енергії на ГЕС загальною встановленою потужністю 100,351 МВт, а працюють за «зеленим» тарифом в Україні 27 суб’єктів господарювання (61 мала ГЕС).

Зелена Хвиля

Екологічні новини від Зеленої Хвилі

Recent Posts

Україна – доступна в i-Tree Canopy

Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…

02.11.2024

Молодь освоює i-Tree Eco!

11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…

16.10.2024

Ширимо знання про i-Tree Eco!

Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…

16.10.2024

Ділимося результатами короткого опитування щодо важливості міських зелених зон для українців в умовах війни.

Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…

02.08.2024

Роль зелених насаджень в післявоєнному відновленні громад України: опитування

    Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…

16.04.2024

Другий Всесвітній Лісовий форум: ділимося досягненнями зі світом!

У жовтні 2023 року у Вашингтоні відбувся Другий Всесвітній Лісовий форум. Понад 1200 учасників форуму…

27.03.2024