Забруднення повітря є серйозним ризиком для здоров’я людини та навколишнього середовища. Нова інтерактивна мапа показує якість повітря у містах та регіонах Європи в режимі реального часу.
Новостворена мапа названа «Європейський індекс якості повітря» використовує щогодинні дані із понад 2000 станцій моніторингу якості повітря в Європі і дозволяє користувачам з’ясувати, чи безпечним є повітря, яким вони дихають.
Якість повітря оцінюється із урахуванням вмісту п’яти ключових забруднюючих речовин, які шкодять здоров’ю людей та навколишньому середовищу: твердих частинок PM2.5 і PM10 (пилу), озону (O3), діоксиду азоту (NO2) та діоксиду сірки (SO2).
Найчистіше повітря фіксується у Швеції, Норвегії та Фінляндії.
Запуск мапи відбувся після оприлюднення щорічної доповіді «Якість повітря в Європі».
На мапі колами позначені станції моніторингу якості повітря. Колір відповідає індексу якості повітря на цій станції. Ситуацію з якістю повітря на кожній станції моніторингу описує індекс, який враховує п’ять ключових забруднювачів. Такий індекс дозволяє користувачам краще зрозуміти поточну якість повітря в окремих країнах, регіонах та містах.
Стандарти якості повітря для короткострокових (погодинних / щоденних) та довгострокових (річних) рівнів якості повітря встановлені законодавством Європейського Союзу.
На жаль, наразі на мапі неможливо перевірити якість повітря в Україні, але українські розробники також створюють подібні сервіси.
ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…