Як повідомляє веб-сайт Renewable Energy World, відповідно до даних Bloomberg New Energy Finance інвестиції у відновні джерела енергії в 2010 році сягнули 243 мільярдів доларів – на 30% більше, ніж в 2009 році (186,5 мільярдів доларів).
Основними рушіями такого зростання стали активна політика щодо інвестицій в екологічні технології в Китаї, будівництво вітрових електростанцій на морському шельфі, зростання ринку сонячної енергетики в Європі та інвестиції в наукові дослідження в сфері відновної енергетики.
В Китаї інвестиції зросли на 30% й досягнули 51,1 мільярда доларів – найбільший показник серед усіх країн світу. Азія перетворилася на регіон-лідер за інвестиціями в альтернативні джерела енергії.
Інвестиції у дослідницькі проєкти перевищили 35 мільярдів доларів – головним чином за рахунок державних коштів.
Серед секторів альтернативної енергетики найбільш успішним 2010 рік був для сонячної енергетики, інвестиції в яку зросли на 49% і склали 89,3 мільярди доларів. Таким успіхом сонячна енергетика зобов’язана активним встановленням сонячних батарей у європейських країнах. За оцінками Bloomberg New Energy Finance, 86% інвестицій в дрібномасштабні проєкти сонячної енергетики мали місце в країнах, де було запроваджено зелені тарифи.
Інвестиції у вітрову енергетику зросли на 31% й сягнули 96 мільярдів доларів: 38% даних інвестицій було зроблено або в Китаї, або у великі шельфові вітрові електростанції на узбережжях європейських країн.
Особливих зрушень не відбулося в секторі біоенергетики: інвестиції у виробництво біопалива скоротилися з 8,1 мільярдів доларів до 7,9, а в проєкти з енергетичного використання біомаси та відходів – до 11,6 мільярдів доларів із 12 у 2009 році.
Відповідно до даних Bloomberg New Energy Finance, для стабілізації рівня викидів парникових газів до 2020 року інвестиції в альтернативні джерела енергії мають сягати 500 мільярдів доларів на рік вже у 2020 році.
ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…