Чи вирішить проблему зі сміттям пластик, який можна розчинити і випити? Кевін Кумала вірить, що так. Кевін винайшов саме такий розчинний у воді та біопластик.
Кевін – випускник Університету Південної Каліфорнії – вивчав біологію та бізнес, а зараз став соціальним підприємцем. Переймаючись проблемою сміття, зокрема пластику, Кевін із другом вирішили створити альтернативу.
Основою для нового матеріалу стали корені рослини маніок. Кевін із другом винайшли свій власний рецепт біопластику з використанням крохмалю маніока, рослинної олії та органічних смол.
Отриманий матеріал є на 100 % органічним і біологічно розкладається протягом декількох місяців на суші та у морі або миттєво в гарячій воді. Кумала стверджує, що біопластик не залишає токсичних залишків. Щоби продемонструвати свою впевненість у цьому, він записав та виклав в інтернет відео, у якому він випиває склянку води, у якій розчинив пластик.
«Я хотів показати, що цей біопластик буде нешкідливим для морських тварин, і людина теж зможе його випити», – говорить Кевін.
У 2014 році підприємець запустив продаж біопластикових пончо. Сьогодні його компанія Avani Eco виробляє чотири тонни матеріалу, який використовується для різних виробів (пластикові пакети, харчова тара), в день.
На сайті компанії зазначається: «Забезпечуючи недорогі та екологічні альтернативи, а також співпрацюючи з місцевими сервісними та роздрібними галузями, ми сподіваємось мінімізувати кількість токсичних пластмас, які були у вжитку та викинуті в екосистему Балі.»
Фабрика Avani має здатність виробляти в п’ять разів більше пластику, і засновники сподіваються, що зовсім скоро вийдуть на такі потужності. Одним з актуальних завдань для команди є пошук надійних інвесторів.
На Балі, де мешкає Кевін, уряд узяв на себе зобов’язання заборонити пластикові пакети до 2018 року.
«Уряд підтримує нас, і ми співпрацюємо з ними, щоби створити план дій для звільнення країни від пластикових пакетів до 2018 року», — каже Кумала.
Патрік Крігер, помічник директора Асоціації виробників пластмас, зауважує: “Те, що Авані робить із крохмалю маніока, – це чудовий інноваційний продукт”.
Однак, фахівці програми ООН із навколишнього середовища (ЮНЕП) скептично ставляться до біопластику, зазначаючи, що деякий біопластик лише нібито органічний, а насправді не розщеплюються повністю і утворює токсичні залишки.
Хайді Савеллі, що очолює програму ЮНЕП із морського сміття, ділиться думками: «Інновації є необхідними, і ми повинні обов’язково працювати над цим, але це не повинно робити нас ледачими. Найбільш гострим завданням є поліпшення управління пластиком».
Кевін Кумала не погоджується з такими трактуваннями, вважаючи, що нова парадигма необхідна, аби зупинити неприборканий потік пластикового сміття.
ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…