Ще одне завдання програми – сприяти створенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), що мають допомогти громадянам оптимізувати свої витрати на житлово-комунальні послуги.
Діяльність USAID у сфері енергозбереження вже принесла суто практичні результати для українських місцевих громад – наприклад, для міста Краматорськ. Як і сотні інших великих та малих місцевих громад України, Краматорськ відчуває значні труднощі з забезпеченням ефективної подачі тепла до помешкань громадян, що пов’язано з занепадом інфраструктури та відсутністю коштів на модернізацію об’єктів комунального господарства, більшість з яких були побудовані у 50-ті та 60-ті роки минулого сторіччя. Сьогодні це місто з населенням близько 200 тис. співпрацює з USAID у розробці плану поліпшення енергоефективності, та нещодавно завершило комплексний аудит системи теплопостачання. При цьому були вироблені пропозиції, спрямовані на підвищення енергоефективності та якості послуг. На базі цих рекомендацій Краматорськ планує спільно з USAID профінансувати та модернізувати систему теплопостачання в одному з міських районів. Завдяки цим заходам має стати тепліше у понад сотні житлових і адміністративних будинків, що зробить комфортнішим життя 40 тис. мешканців району та водночас дозволить знизити споживання енергоресурсів майже на 15%.
Детальніше про проєкт USAID дивіться у відео:
Читайте також про поради для заощадження грошей та збереження природи у сфері опалення.
Банери нічого не дають, потрібно міняти норми щоб отримати дозвіл на індивідуальне отоплення в багатоповерхівках. На сьогодні влада цьому противиться, і прийняло безліч положень аби зашкодити населенню.