Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів в четвер, 3 травня, назвав низку першочергових завдань щодо посилення контролю та відповідальності за збереження навколишнього природного середовища.
Глава Уряду зазначив, що на сьогодні затверджено Національний план дій з охорони навколишнього природного середовища на 2011-2015 роки, яким визначено природоохоронні заходи на досягнення цілей, сформульованих в Основних засадах державної екологічної політики України на період до 2020 року.
Проте, за його словами, не зроблено, мабуть, більше. Зокрема, до цього часу не завершено розробку Загальнодержавної програми поводження з відходами в Україні; невиправдано затягується розробка законопроєкту про Загальнодержавну програму розвитку заповідної справи на період до 2020 року; недостатньо уваги приділяється охороні земельних ресурсів.
Микола Азаров констатував, що «варварськи знищуються зелені насадження у населених пунктах. Незаконно вирубаються ліси. Бездумно, іноді хижацьки, експлуатуються водні ресурси. Масового характеру набуло порушення вимог Водного кодексу в частині обмеження господарської діяльності у водоохоронних зонах і прибережних захисних смугах. Береги забудовують та розорюють. Видобування корисних копалин у непоодиноких випадках здійснюється без отримання спеціальних дозволів на користування надрами, гірничих і земельних відводів. Затримується або зовсім не проводиться рекультивація порушених земель».
Як відзначив Прем’єр-міністр, діючі економічні механізми природокористування та штрафні санкції за забруднення довкілля часто просто не працюють – їх ігнорують або не бояться.
«Хочеться спитати: то хто ж господар у нашому домі: браконьєри, лісоруби, забудовники, «чорні копачі» чи все-таки народ і держава? Я думаю, настав час кардинально вирішувати питання дотримання природоохоронного законодавства. Посилити контроль і відповідальність», – наголосив Микола Азаров.
Незважаючи на те, що у нас досі не відновлено обсяги промислового виробництва 1990 року, антропогенне та техногенне навантаження на навколишнє природне середовище в кілька разів перевищує відповідні показники у розвинених країнах. Тому що, на жаль, в України, на думку Миколи Азарова, поки менше можливостей вкладати кошти в екологію.
При цьому він додав, що прискорений економічний розвиток, «який ми плануємо і забезпечуємо, з одного боку, означатиме збільшення навантаження на навколишнє середовище, з іншого боку – даватиме більше ресурсів для захисту і відновлення екології».
«Тому завдання Уряду – забезпечити раціональний баланс між економічним ростом і екологічною безпекою. А також створити умови для екологічного способу економічного зростання».
Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів доручив Міністерству екології та природних ресурсів розробити нову концепцію державної політики щодо екологічного розвитку національної економіки.
«Міністерство екології та природних ресурсів повинно докорінно змінити свою роботу, зайняти принципову позицію і запропонувати Уряду нову концепцію державної політики в цій сфері. Доручаю Міністру – до речі, Міністру зі «свіжим», так би мовити, поглядом – Едуарду Ставицькому розпочати розробку такої концепції, ядром якої мають бути стимули до екологічного розвитку національної економіки», – наголосив Глава Уряду.
На переконання Миколи Азарова, «маючи розвинену наукову і виробничу базу, знаходячись на етапі модернізації промисловості, Україна в змозі стати лідером в екологічному переозброєнні технологій». «Втрачати такий шанс не можна», – наголосив Прем’єр-міністр.
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…
У жовтні 2023 року у Вашингтоні відбувся Другий Всесвітній Лісовий форум. Понад 1200 учасників форуму…