Президент України Віктор Янукович сьогодні у Токіо під час виступу на українсько-японському бізнес-форумі, що відбувся у Японській федерації бізнесу «Кейданрен», запросив представників японського бізнесу до інтенсифікації співробітництва з Україною у різних сферах. «Я покладаю велику надію, що інтерес японського бізнесу до України постійно зростатиме», – цитує слова Віктора Януковича прес-служба глави держави.
Говорячи про розвиток співпраці з японською стороною, Віктор Янукович підкреслив, що цього року ми будемо реалізовувати більшість проєктів з енергозбереження в рамках отриманих від японської сторони коштів згідно Кіотського протоколу. «Ми готові їх (проєкти) Японії презентувати – вони вже сьогодні успішно реалізуються в Україні», – сказав Президент, наголосивши, що в Україні є усвідомлення: успішне втілення зазначених проєктів знаходиться серед пріоритетних напрямків економічного співробітництва з Японією, а також сприяє відновленню та зміцнення довіри до нашої держави як надійного інвестиційного партнера.
Україна, крім того, зацікавлена у співпраці з японською стороною щодо реалізації проєктів, спрямованих на забезпечення власними енергоресурсами. «Ми запрошуємо вас спільно з нами реалізовувати ці проєкти», – сказав Віктор Янукович, додавши, що йдеться, зокрема, про модернізацію українських теплових електростанцій, будівництво заводів із виробництва сонячних батарей та вітряних турбін, їх подальше встановлення як на території України, так і у наших сусідів.
Підсумовуючи результати офіційного візиту України до Японії, Президент України, Віктор Янукович, та Прем’єр міністр Японії, пан Наото Кан, обговорили поточний стан і перспективи двосторонніх відносин та обмінялися думками щодо глобальних питань.
[adsense size=’2′]
Серед іншого, два лідери визнали необхідність приділення уваги питанням зміни клімату і важливість двостороннього співробітництва у цій сфері, у т.ч. у рамках механізму спільного впровадження (СВ) та схеми зелених інвестицій (СЗІ), згідно з Кіотським протоколом. Президент Янукович високо оцінив екологічні інвестиції Японії в Україну і підтвердив зобов’язання Уряду України забезпечити належне та прозоре використання фінансових ресурсів за схемою зелених інвестицій, а також щодо виконання відповідних домовленостей з японською стороною в рамках СЗІ. Президент Янукович підтвердив рішучість у стислі терміни визначити конкретні проєкти за СЗІ, в яких на стадії реалізації будуть використані японські технології і досвід.
Відповідно до спільної заяви, лідери країн схвально оцінили результати 16-го засідання Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (РКЗК ООН) та 6-го засідання Конференції Сторін, що служить зустріччю Сторін Кіотського протоколу, які відбулися у листопаді-грудні 2010 року в м. Канкун, Мексика. Вони підтвердили підтримку збалансованому пакету рішень, ухвалених у Канкуні, на підставі елементів, зафіксованих у Копенгагенській домовленості. Вони погодилися продовжувати взаємну співпрацю у напрямі скорішого ухвалення нового єдиного і всеохоплюючого правового документу, що визначатиме справедливі та ефективні міжнародні формати, в яких братимуть участь усі основні економіки.
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…
У жовтні 2023 року у Вашингтоні відбувся Другий Всесвітній Лісовий форум. Понад 1200 учасників форуму…